Práce | Úřad práce | Rejstřík firem | Zákony

Dnes je Pátek 31.7.2015 a svátek má Ignác


Auto - moto


 • KOMERČNÍ SDĚLENÍ

  Jak funguje P2P (peer-to-peer) půjčování peněz?

  Velice jednoduše: Lidé půjčují lidem. Na jedné straně Benefi.cz zprostředkovává žadatelům možnost získat vlastní a lepší podmínky online půjčky než u klasických bankovních domů. Na straně druhé nabízí potenciálním investorům možnost výhodně investovat jejich volné peněžní prostředky. Benefi vymaže banku. Investorům (věřitelům) nabízí možnost lepšího zhodnocení finančních prostředků než na běžném účtu a žadatelům o půjčku lepší podmínky. Ani jeden z nich nepřispívá na provoz velké korporace a tato úspora je rozdělena mezi investora a dlužníka. Proto obě strany mohou získat výhodnější podmínky než v bance.

  Pokračovat »

 • Test letních pneumatik 2015

  Test letních pneumatik 2015

  Časopis dTest zveřejnil v březnovém vydání společně s německým autoklubem ADAC srovnávací test letních pneumatik pro osobní automobily. V testu byly hodnoceny čtrnáctipalcové pneumatiky o rozměru 185/60 /R14, které se obouvají například na vozy Škoda Fabia, VW Polo, Honda Civic nebo Ford Fusion. ... Pokračovat »

 • Pojišťovny stále neproplácejí řidičům celé plnění ze škod

  Pojišťovny neproplácejí řidičům celé plnění ze škod, braňte se

  Ze statistik Policie České republiky vyplývá, že v roce 2014 bylo vyšetřováno 85.859 dopravních nehod, při kterých bylo 629 lidí usmrceno, těžce zraněno bylo 2.762 osob a 23.655 osob pak bylo zraněno lehce. Celková hmotná škoda byla policií na místě nehody odhadnuta na částku 4 933,23 milionů korun. České pojišťovny i přes řadu rozsudků nadále krátí poškozeným řidičům jejich nároky z důvodů amortizace nebo využití či naopak nevyužití služeb značkového smluvního autoservisu. ... Pokračovat »

 • Lidé se při spoření na důchod raději spokojí s jistou nulou, než riskovat kolísání trhu

  Lidé se při spoření na důchod raději spokojí s jistou nulou, než riskovat kolísání trhu

  Penzijní připojištění se transformovalo na doplňkové penzijní spoření. Nabízí více možností investic… zatím. Penzijní společnosti ale musí bojovat o jejich zachování. Česká národní banka je může začít připravovat o účastnické fondy. ... Pokračovat »

 • Jak ověřit zdarma skutečný stav najetých kilometrů u ojetého auta?

  Jak ověřit zdarma skutečný stav najetých kilometrů u ojetého auta?

  Odhadem v Česku jezdí až ilion automobilů se stočeným tachometrem a to mohdy i o statisíce kilometrů. Kupujete ojeté auto a chcete si u něj ověřit skutečný stav najetých kilometrů? Nově vám to umožní zdarma aplikace ministerstva dopravy. ... Pokračovat »

 • Novinky v povinném ručení, aneb hlavně zdražujeme

  Novinky v povinném ručení, aneb hlavně zdražujeme

  Podzim je dobou, kdy řada pojišťoven přichází s kampaní na pojištění motorových vozidel. Nemusí se ani tak jednat o nové produkty, ale jednou za čas je dobré připomenout i ty stávající. ... Pokračovat »

 • Získat údaje o skutečné historii auta je nemožné

  Získat údaje o skutečné historii auta je nemožné

  Evropské země včetně České republiky se potýkají s problémem stáčení tachometrů. Koupit si ojeté auto znamená podle odhadů až s 90% pravděpodobností nevědět, kolik má vozidlo skutečně najeto. ... Pokračovat »

 • Test zimních pneumatik na sezónu 2014 a 2015

  Test zimních pneumatik na sezónu 2014 a 2015

  Zima se pomalu blíží, a tak je třeba myslet i na zimní výbavu pro auto. Už od 1. listopadu musí mít obuté zimní pneumatiky. Které jsou nejlepší? Podívejte se na výsledky testu časopisu dTest. ... Pokračovat »

 • Auta se prodávají se stočeným tachometrem o 100-120tisíc km. Jak se bránit?

  Auta se prodávají se stočeným tachometrem o 100-120tisíc km. Jak se bránit?

  Koupili jste ojetý vůz s ujištěním, že stav ujetých kilometrů na tachometru odpovídá realitě, a posléze zjistili, že to není pravda? Nevzdávejte to, s prodejcem je možné jednat a bránit svá práva. ... Pokračovat »

 • Cestování po Chorvatsku: Složte se na mýtnou krabičku, ušetříte

  Cestování po Chorvatsku: Složte se na mýtnou krabičku, ušetříte

  Pro snadnější a častější cestování po Chorvatsku je lepší si zakoupit ENC mýtnou krabičku, která vám usnadní výběr mýtného. Ta je takzvaně přenosná a můžete se tedy složit s více přáteli, nebo v rodině. ... Pokračovat »

 • Stáčení tachometrů u aut znovu na pořadu dne - Přetočíš, zaplatíš

  Stáčení tachometrů u aut znovu na pořadu dne - Přetočíš, zaplatíš

  Podvodnému stáčení tachometrů je těžké zabránit, pokud smlouva o koupi vozidla obsahuje údaj o stavu tachometru, ne však skutečný počet najetých kilometrů. Kupující dosud v případě odhalení nesouladu mezi skutečným a deklarovaným počtem najetých kilometrů využívali spíše prostředků občanského práva. To znamená, že žádali po prodávajícím slevu z kupní ceny z titulu rozporu s kupní smlouvou, zpravidla na základě znaleckého posudku. ... Pokračovat »

 • Papírové recepty na léky zůstanou zachovány, měly se rušit

  Papírové recepty na léky zůstanou zachovány, měly se rušit

  Vláda ČR schválila novelu zákona o léčivech, která umožní lékařům i nadále předepisovat léčivé přípravky na recepty jak v listinné, tak i v elektronické podobě. ... Pokračovat »

 • Pozor na dárek po telefonu! Není totiž zadarmo!

  Pozor na dárek po telefonu! Není totiž zadarmo!

  Společnost se sídlem ve Švýcarsku se rozhodla oslovit české zákazníky zásilkovým prodejem. Holicí strojky Good Shave rozdávané po telefonu má stále více českých spotřebitelů. Jeden telefonický rozhovor a každý získá holicí strojek jako dárek. Není to však zadarmo. Obdarovaní musí uhradit poštovné a balné dosahující výše běžné ceny tohoto zboží a jednou zásilkou to nekončí. ... Pokračovat »

 • Ujet od dopravní nehody nemusí být takový problém

  Ujet od dopravní nehody nemusí být takový problém

  Pokud řidič ujede od malé dopravní nehody, nedopouští se přestupku podle § 125c odst. 1 písm. i) bod 4 zákona o provozu pozemních komunikací, protože ten dopadá pouze na dopravní nehody, u nichž dojde k závažným následkům (smrt, zranění nebo škoda přesahující částku 100 000 Kč). ... Pokračovat »

 • Test letních pneumatik na rok 2014

  Test letních pneumatik na rok 2014

  Test Autobild ukázal, že z 50 testovaných letních pneumatik nejsou zdaleka všechny dostatečně bezpečné na mokré silnici. Na vítěznou pětici se však řidiči mohou plně spolehnout. ... Pokračovat »

 • Povinné ručení podle nového zákoníku? Slevy i velké příplatky!

  Povinné ručení podle nového zákoníku? Slevy i velké příplatky!

  Bonusy pojišťoven u povinného ručení dosahují desítek procent. Každá má ale strop jinde. U které pojišťovny získáte nejvyšší slevu? A která je nejpřísnější k bourajícím řidičům? ... Pokračovat »

Následující →
  Naši partneři:

 • Profesionální vývoj a správa webových aplikaci