Práce | Úřad práce | Rejstřík firem | Zákony

Dnes je Úterý 1.9.2015 a svátek má Linda, Samuel


Banky


 • KOMERČNÍ SDĚLENÍ

  Jak funguje P2P (peer-to-peer) půjčování peněz?

  Velice jednoduše: Lidé půjčují lidem. Na jedné straně Benefi.cz zprostředkovává žadatelům možnost získat vlastní a lepší podmínky online půjčky než u klasických bankovních domů. Na straně druhé nabízí potenciálním investorům možnost výhodně investovat jejich volné peněžní prostředky. Benefi vymaže banku. Investorům (věřitelům) nabízí možnost lepšího zhodnocení finančních prostředků než na běžném účtu a žadatelům o půjčku lepší podmínky. Ani jeden z nich nepřispívá na provoz velké korporace a tato úspora je rozdělena mezi investora a dlužníka. Proto obě strany mohou získat výhodnější podmínky než v bance.

  Pokračovat »

 • ČNB omezila úročení vkladů u družstevních záložen kvůli rizikům

  ČNB omezila zhodnocení vkladů u družstevních záložen kvůli rizikům

  Od 1. července 2015 začne platit nové pravidlo 1:10 na úročení vkladů na spořicích a termínovaných účtech družstevních záložen. Novela zákona o spořitelních a úvěrních družstvech má omezit úročení vkladů těch členů, kteří se nechtějí na činnosti záložny podílet. Úročit se bude pouze desetinásobek členského vkladu. ... Pokračovat »

 • Bankám se letos nadmíru daří

  Tuzemským bankám se letos nadmíru daří

  Bankám v České republice se v prvním čtvrtletí roku 2015 mimořádně dařilo. Většině bank se totiž zisky zvyšují. Důvodem je zvyšující se zájem o úvěry, hypotéky i další produkty bank i rekordně rostoucí ekonomika. ... Pokračovat »

 • Kdo vám spravuje finance nejlépe? Nejvíce důvěřujeme švýcarům

  Komu nejraději svěřujeme své peníze? Hlavně švýcarům!

  Češi za chovávají nejvyšší důvěru ve finanční instituce z tradičních evropských zemí. Nejvyšší známky dává 79 % Čechů Švýcarsku, s výrazným odstupem pak sousednímu Německ u a Rakousk u s 48 %, resp ektive 43 %. ... Pokračovat »

 • GE Money Bank je na prodej

  GE Money Bank je na prodej

  General Electric hodlá do dvou let prodat českou GE Money Bank. Včera to potvrdil i generální ředitel GE Money Bank Sean Morrissey, který ještě v prosinci podej popíral. Odhady hovoří o prodejní ceně, která překročí 20 miliard korun, ale může dosáhnout až 40 miliard korun. ... Pokračovat »

 • Tuzemským bankám klesá zisk, přesto jsou stabilní

  Tuzemské banky jsou prý stabilní, přesto nejsou bez rizika

  Český bankovní sektor je podle včera zveřejněných výsledků zátěžových testů stabilní. Přečká i krizový scénář Evropy pod tíhou deflace. Ovšem ani v základním scénáři nejsou všechny banky zcela bez rizika. ... Pokračovat »

 • Poplatkyzpet.cz nechce uhradit náklady soudních sporů jak slíbila

  Poplatkyzpet.cz nechce uhradit náklady soudních sporů jak slíbila

  Iniciativa Poplatkyzpet.cz slibovala, že za klienty bank v poplatkových sporech uhradí případné náklady soudního řízení. Avšak nyní zasílá klientům e-mailem sdělení, že tyto náklady neuhradí vzhledem k tomu, že banky vydaly vyjádření, že tyto náklady nebudou po klientech žádat. ... Pokračovat »

 • Citibank opustí v České republice trh osobního bankovnictví

  Citibank opustí v České republice trh osobního bankovnictví

  Citigroup dnes oznámila kroky, které směřují k urychlení transformace segmentu osobního bankovnictví. V rámci těchto kroků zamýšlí opustit oblast osobního bankovnictví na 11 světových trzích včetně České republiky. ... Pokračovat »

 • Swiss Life chce konkurovat privátním bankám

  Švýcarská finanční skupina Swiss Life začíná konkurovat českým privátním bankám

  Podle analýzy skupiny Swiss Life roste v České republice počet osob, které disponují volnými prostředky přes 5 milionů korun, avšak nemají adekvátní servis běžný u privátních bank. ... Pokračovat »

 • Sankce vůči Rusku se týkají i banky Sberbank

  Sankce vůči Rusku se týkají i ruské banky Sberbank

  Spojené státy oznámily zavedení dalších protiruských sankcí, které mají postihnout finanční sektor, ale také zbrojní a ropný průmysl. Informovala o tom agentura Reuters. Nové americké sankce, motivované ruským podílem na ukrajinské krizi, zahrnují i největší ruskou banku Sberbank. ... Pokračovat »

 • Banky a pojišťovny jsou stabilní, družstevní záložny rizikové, informuje ČNB

  Banky a pojišťovny jsou stabilní, družstevní záložny rizikové, informuje ČNB

  Český finanční sektor si nadále zachovává dostatečnou stabilitu, je finančně silný a připravený na splnění nových evropských regulatorních požadavků. Banky, základní část finančního systému, zůstávají ziskové a dokázaly zvýšit svou kapitálovou vybavenost i v nepříznivých ekonomických podmínkách. Zátěžové testy bank prokázaly jejich dostatečnou odolnost i v případě šokového ekonomického scénáře se silnou recesí doprovázenou deflací, vyplývá v pořadí již z desáté Zprávy o finanční stabilitě 2013/2014. ... Pokračovat »

 • Vyplatí se lákavé nabídky družstevních záložen?

  Spořící účty: Vyplatí se lákavé nabídky družstevních záložen?

  Kampeličky jsou pod drobnohledem České národní banky. Některým odejmula licenci a na všechny tlačí, aby se staly bankami… Přesto družstevní záložny v Česku působí a nabízejí mnohdy nadstandardní úrok. Vyplatí se? ... Pokračovat »

 • Prohraný spor o bankovní poplatky za úvěr, co na to odborníci?

  Prohraný spor o bankovní poplatky za úvěr, co na to odborníci?

  Ústavní soud dnes vyhlásil nález ve věci klientky České spořitelny, a.s., která se domáhala vrácení úvěrových poplatků. Ústavní soud zamítl ústavní stížnost klientky. ... Pokračovat »

 • Změnit banku je snadné, přesto ji změnila jen 2 % klientů

  Změnit banku je snadné, přesto ji změnila jen 2 % klientů

  Podle průzkumu společnosti SC&C z ledna 2014 jsou čeští klienti svým bankám převážně věrní a v posledním roce změnila svou hlavní banku 2 % z nich. Jde o stejný výsledek jako ve srovnatelném průzkumu SC&C z roku 2011. Aktuální čísla poukazují ovšem na nový trend, kdy klienti vedle své hlavní banky začínají využívat i služeb dalších bank. V loňském roce si další banku přibralo 13 % klientů. ... Pokračovat »

 • Změna banky ušetří několik tisíc ročně a trvá jen pár minut

  Změna banky ušetří několik tisíc ročně a trvá jen pár minut

  Za vteřinu na poplatcích bankám zaplatíme přes 1.184 Kč. Změna banky ušetří několik tisíc ročně a trvá dnes jen pár minut. ... Pokračovat »

 • ČNB vyrazila do boje proti družstevním záložnám

  ČNB vyrazila do boje proti družstevním záložnám

  Česká národní banka myslí svůj boj s družstevními záložnami vážně. Jedna z největších společností v tomto oboru včera přišla o povolení, další velká společnost pak vysvětlovala na půdě národní banky své záměry do budoucna a snaží se o zrušení předběžného opatření. A lidé, kteří chtěli vyšší úrok i za cenu vyššího rizika, budou mít smůlu. ... Pokračovat »

Následující →
  Naši partneři:

 • Profesionální vývoj a správa webových aplikaci