Práce | Úřad práce | Rejstřík firem | Zákony

Dnes je Neděle 30.8.2015 a svátek má Vladěna


Investice


 • KOMERČNÍ SDĚLENÍ

  Jak funguje P2P (peer-to-peer) půjčování peněz?

  Velice jednoduše: Lidé půjčují lidem. Na jedné straně Benefi.cz zprostředkovává žadatelům možnost získat vlastní a lepší podmínky online půjčky než u klasických bankovních domů. Na straně druhé nabízí potenciálním investorům možnost výhodně investovat jejich volné peněžní prostředky. Benefi vymaže banku. Investorům (věřitelům) nabízí možnost lepšího zhodnocení finančních prostředků než na běžném účtu a žadatelům o půjčku lepší podmínky. Ani jeden z nich nepřispívá na provoz velké korporace a tato úspora je rozdělena mezi investora a dlužníka. Proto obě strany mohou získat výhodnější podmínky než v bance.

  Pokračovat »

 • 4 tipy jak opravdu neinvestovat

  4 tipy jak opravdu neinvestovat

  Internet je plný rad, jak investovat. Pro investory je ale nejlepším učitelem špatná zkušenost. Abyste si jí nemuseli projít sami, přinášíme přehled těch vůbec nejčastějších, nejbolestivějších a nejdražších chyb. ... Pokračovat »

 • Zlato je nejlevnější za pět let. Vyplatí se?

  Zlato je nejlevnější za pět let. Vyplatí se?

  Zlatá horečka se překlopila v prodejní agónii. Ze svých maxim u 1 900 USD/oz. zlato propadlo pod 1 100 USD/oz. Je na čase začít zlato kupovat, nebo ceny půjdou ještě níž? ... Pokračovat »

 • Láká vás investice do bytů a příjem z pronájmu? Máme tipy

  Láká vás investice do bytů a příjem z pronájmu? Máme tipy

  Největší zájem při pronájmu v České republice je o menší byty. Největší nabídku bytů nalezneme v Korunní ulici v Praze. Větší byty a rodinné domy se mnohem častěji prodávají než pronajímají. Ideálním bytem je 2+1 nebo 2+kk po rekonstrukci v cihlovém domě. Vyplývá to z průzkumu Realita českých realit serveru Sreality.cz za březen a duben 2015. ... Pokračovat »

 • Deflace: Budeme platit úroky za uložení peněz, místo jejich zhodnocení?

  Deflace: Budeme platit úroky za uložení peněz, místo jejich zhodnocení?

  Žijeme v zajímavé době. Zažíváme věci, které nás nikdy předtím nepotkaly a nevíme co si o nich myslet. Strach z nového je přece přirozená lidská vlastnost. ... Pokračovat »

 • Jak na dluhopisové fondy a jak moc se vyplatí?

  Jak na dluhopisové fondy a jak moc se vyplatí?

  Jedním z hlavních důvodů, proč investoři vstupují do podílových fondů, je jejich vnitřní diversifikace. Nákupem jednoho produktu (jednoho podílového fondu) jsou schopni svoji investici naráz rozložit mezi několik desítek investičních nástrojů, které tvoří portfolio daného podílového fondu. ... Pokračovat »

 • Pronájem bytů není žádný med. Neplatičů je plno

  Pronájem bytů není žádný med. Neplatičů je plno

  Investice do nemovitostí jsou stále v kurzu. Jenže sehnat správnou nemovitost a ještě slušné podnájemníky není vůbec jednoduché. Neplatičů nebo lidí, kteří vám váš byt pro investici spíše znehodnotí, se najde hodně. ... Pokračovat »

 • Investice do bytu: dvakrát měř, jednou řež

  Investice do bytu: dvakrát měř, jednou řež

  Skutečnost, že ceny rezidenčních nemovitostí poklesly a hypotéky jsou extrémně levné, by neměla být impulsem k bezhlavému nákupu investičního bytu. Vše vyžaduje zvážení udržitelnosti zájmu o bydlení v daném bytě a finanční udržitelnosti zvoleného modelu, včetně rozvahy, zda se to skutečně vyplatí. ... Pokračovat »

 • Investovat do bytu je spekulace, nebo investice?

  Investovat do bytu je spekulace, nebo investice?

  Byt je možné označit za konzervativní investici poskytující pravidelný příjem, ale není to investice pro každého. Investování do nemovitosti s sebou nese starosti. Je to investice jako každá jiná, dá se vydělat i prodělat a snadno se vše může proměnit na spekulaci v budoucí růst cen. ... Pokračovat »

 • Kapitálové trhy opět stoupají, aneb jednou dolů, pak zase nahoru

  Kapitálové trhy opět stoupají, aneb jednou dolů, pak zase nahoru

  Necelé čtyři týdny od posledního článku, kde jsme vysvětlovali důvody propadů trhů a vyjádřili názor, že se nejedná o žádný začátek krize, ale pouze o krátkodobou korekci bez nějakého zásadního významu, potvrdily akciové trhy naše přesvědčení ukázkovým sprintem. Americké akcie tak aktuálně připisují 7,6 % v porovnání se začátkem roku a německé se opět dostaly do kladných čísel, byť je zisk od začátku roku pod 1 %. ... Pokračovat »

 • Nastal zvrat ve spoření? Lidé výrazně více investují a méně půjčují bankám

  Nastal zvrat ve spoření? Lidé více investují a méně půjčují bankám

  Začali se Češi konečně chovat ke svým úsporám „normálně“? Bankovní vklady u nás vždy vládly: zejména běžné a v poslední době jako tzv. spořicí. A vždy jsme se nakonec museli spokojit s vysvětlením „jsme zkrátka tradičně konzervativní“. ... Pokračovat »

 • Chcete zhodnotit peníze? Půjčte druhým

  Chcete zhodnotit peníze? Půjčte druhým

  Půjčování peněz nemusí být pouze doménou bank a nebankovních úvěrových společností. Lidé si mohou půjčovat sami mezi sebou. Jak lze ale v takovém případě snížit riziko nesplácení? ... Pokračovat »

 • Kam s penězi? Češi sází na nemovitosti

  Kam s penězi? Češi sází na nemovitosti

  Lidé stále přemýšlejí, jak na různých věcech vydělat. Akcie ani dluhopisy Čechy zrovna moc nelákají. Momentálně jsou v hledáčku nejen odborníků, ale i běžných lidí investice do nemovitostí. Jenže i takové uložení peněz má svá rizika. ... Pokračovat »

 • Nejnebezpečnější slova ve světě financí

  Nejnebezpečnější slova ve světě financí

  Nejnebezpečnější slova jsou ta, která znějí chytře a neškodně, dokáží však přimět lidi ke špatným rozhodnutím. To ve světě financí platí dvojnásob, na následující slova si proto dejte pořádný pozor. ... Pokračovat »

 • Jsou byty jsou nejjistější investicí?

  Jsou byty jsou nejjistější investicí?

  Společnost FINEP se v uplynulých týdnech ptala vybraných českých manažerů, finančníků a analytiků na to, jak by nejlépe investovali své volné finanční prostředky. Ze seznamu 10 komodit se jako nejvhodnější a nejjistější investice přitom jeví nákup nemovitosti. Trend nákupu investičních bytů navíc ještě zesílil po intervenci ČNB do kurzu české koruny. ... Pokračovat »

 • Diamant není investice

  Diamant není investice

  Kromě toho, že se diamanty se staly symbolem bohatství a velkého majetku, luxusu i společenského postavení, hovoří se o nich jako o investičním aktivu. Investice do kvalitních diamantů má být sázkou na jistotu a alternativní investicí, na které nelze prodělat. Je tomu tak v realitě? ... Pokračovat »

Následující →
  Naši partneři:

 • Profesionální vývoj a správa webových aplikaci