Kellner chce koupit polskou banku Meritum

Kellner chce koupit polskou banku Meritum

Meritum je banka se sídlem v Gdaňsku, která na polském trhu působí již od roku 1990. Zaměřuje se na malé a střední podniky

Společnost Home Credit ze skupiny PPF českého miliardáře Petra Kellnera má zájem o prodávanou polskou banku a úvěrovou společnost Meritum Bank.


Píše to v pondělí polský ekonomický deník Puls Biznesu.

Deník připomíná, že Home Credit už poskytuje půjčky a spotřebitelské úvěry v Rusku, v Kazachstánu, v Bělorusku a na Ukrajině a polský trh by byl vhodným doplňkem.

Meritum je banka se sídlem v Gdaňsku, která na polském trhu působí již od roku 1990. Zaměřuje se na malé a střední podniky. Druhým důležitým pilířem strategie banky je vývoj produktů s oblasti spotřebitelského financování.

Cílem současného vedení je získat do roku 2013 na 300 tisíc nových klientů. Vlastník Meritum Bank, fond Innova Capital, už od loňska hledá menšinového investora, nicméně podle polských médií by na prodej mohl být i většinový balík. Podle deníku Puls Biznesu je teď potenciálním zájemcem právě Home Credit, ale cena, kterou Home Credit za banku nabízí, se údajně zdá fondu Innova Capital nízká. Jednání však obě strany vedou dál.

-Mediafax

Oznámkuj srozumitelnost článku: Kellner chce koupit polskou banku Meritum

Stav hlasování: 3.0/5 (2 hlasů celkem)

Komentáře k článku: Kellner chce koupit polskou banku Meritum

Přidat komentář

reaguj[1] jana mala Kellner ....

Chytrým patří svět, nikoliv podvodníkům ........ fandím Vám pane Kellnere. Jana :-P :-P :-P

20. 06. 2010 v 20:06
Kurzy měn
Kurzy měn 3.9.2010 
  měna nákup prodej  
EUR EUR 24,59 24,75 klesající tendece kurzu (dle aktuálního vývoje devizového kurzu)
USD USD 19,08 19,24 kurz se nezměnil (dle aktuálního vývoje devizového kurzu)
GBP GBP 29,49 29,69 klesající tendece kurzu (dle aktuálního vývoje devizového kurzu)
CHF CHF 18,75 18,89 vzrůstající tendence kurzu (dle aktuálního vývoje devizového kurzu)
Získejte individuální kurzy  Více »
Kurzy měn ČNB  Více »
Detaily článku

Zveřejnění článku: 24. 05. 2010 v 22:05

Tisk článku

Tisk článku do PDF

Poslat emailem

1 komentář

1485x

Naše Peníze
Půjčky
Pojištění
Spoření
Ekonomika
Podnikání
Životní styl
NašePeníze.cz na Facebooku