Pojišťovny: České sjezdovky jsou málo bezpečné
SOS – Sdružení obrany spotřebitelů, o.s. průzkum názorů největších pojišťoven na to, zda je provozování zimních sportů v České republice, méně či více, bezpečné než v zahraničních zimních střediscích. Všechny pojišťovny se jednoznačně shodly v tom, že české sjezdovky jsou méně bezpečné.
Bohužel každým rokem dochází ke zcela zbytečným úrazům lyžařů na sjezdovkách. Oslovili jsme proto několik pojišťoven, aby nám sdělily, zdali jsou tyto nehody u nás častější než v zahraničí. Vycházeli jsme z toho, že pojišťovny likvidují pojistné události úrazů při rekreačních zimních sportech a mohou tedy ze svých zkušeností a četnosti úrazů posoudit právě rizikovost lyžování v Česku. Většina pojišťoven uvádí jako hlavní důvod většího rizika v ČR to, že počet provozovatelů zimních sportů roste rychleji než samotná kapacita sjezdovek. Místa k lyžování jsou přetížená a lidé se na nich navzájem více ohrožují.
Například pojišťovna Allianz, vidí problém v neznalosti a nedodržování 10 FIS pravidel a přeceňování lyžařských schopností jednotlivců. Podobný názor sdílí i pojišťovna Kooperativa a Uniqa.
Neméně pozoruhodný je názor pojišťoven, že české sjezdovky nejsou tak dobře upravované a zabezpečené. Pojišťovny uvádí, že často chybí sítě bránící vyjetí mimo vyznačenou trať a nebezpečná místa nejsou dostatečně, nebo vůbec, zakryta matracemi. Také Česká pojišťovna dává počet úrazů do souvislosti s kvalitou povrchu sjezdovek, která je samozřejmě závislá na počasí, ale také na způsobu a četnosti úprav tratí.
„Pojišťovny uvádějí i problémy s lyžováním pod vlivem alkoholu, ale zároveň připouštějí, že v tomto směru nejsou poměry v České republice podstatně horší, než v zahraničí, kde také bojují se zákazem konzumace alkoholických nápojů na sjezdovkách. Proto bychom rádi apelovali na lyžaře, aby se konzumace alkoholu během provozování zimních sportů vyvarovali, dbali celkové maximální bezpečnosti a hory sjížděli s nejvyšší opatrností,“ říká tiskový mluvčí SOS Jan Mišurec.
Kam dál?
- Cestovní pojištění na hory - jak porovnat nabídky pojišťoven?
- Kam na lyže? Česko je levnější, zahraničí pořád kvalitnější
Komentáře k článku: Pojišťovny: České sjezdovky jsou málo bezpečné
K článku nebyl napsán žádný komentář.
Zveřejnění článku: 25. 01. 2010 v 13:01
358x
09:03Obáváte se platit kartou na internetu? Česká pošta zprostředkuje úhradu v hotovosti na pobočce
06:03Bydlení v nájmu vyžaduje znalost práva, může to ušetřit dost peněz
01:03Zdravotně postižení a chronicky nemocní dostanou od státu peníze na dietní stravování
06:03Údaje na potravinách lidé nečtou, ani jim nevěří
12:03Platy manažerů státních firem mají být veřejné. Jsou nehorázné, říkají lidé
15:03Smlouva o půjčce bude přehlednější. Od smlouvy půjde odstoupit do 14 dnů
06:03Snižování zadlužení: Připravme se na 6 hubených let
00:03Osobní bankrot a Insolvence, nové a stále častěji používané pojmy
06:03Hypotéka pro podnikatele: Žádost o hypotéku dobře načasujte
06:03Problémům se splácením úvěrů se dá vyhnout
21:03Pojištění, které kryje škody domácích elektrospotřebičů ze zkratů a přepětí je na trhu
00:03Jaké výhody nabízejí zdravotní pojišťovny svým klientům?
19:02Životní pojištění neukončujte předčasně, nemusí se to vyplatit
13:02Povinné ručení můžete vypovědět za určitých podmínek
15:02Nemocní lidé při cestování riskují, nevztahuje se na ně pojištění
08:03Žena si na stejné pozici vydělá o 18 procent méně než muž - to se má změnit
00:03Interim management: Práce pro externí manažery na krátkou dobu je na vzestupu i u českých firem
16:03Česká ekonomika za loňský rok klesla "jen" o 3,1 pct, místo o 4,2
09:03Agentury práce zaměstnávají nelegálně, v roce 2009 každá čtvrtá porušovala předpisy
05:03I horší práce jde v době krize na odbyt
00:03HSBC Banka přiznala zcizení 24 tisíc dat klientů
17:03Mezi podnikatele se rozdělí dotace 1,5 miliardy korun na high-tech projekty
07:03Forbes: Nejbohatší muž světa je Mexičan Carlos Slim
12:03Sreality.cz ustoupí tlaku realitek a poplatky nezmění
04:03Finanční arbitr vám může pomoci při sporu s bankou
20:03Tunisko zavedlo kvůli stížnostem na kvalitu jednotnou klasifikaci hotelů
09:03K nejbohatším lidem na světě patří kromě Kellnera také Bakala a Babiš
16:03Polovina Čechů se už v životě octla ve finanční nouzi
08:02Žebříček nejdražších hotelů světa
08:02Pošlete svého plyšáka na dovolenou, vznikla unikátní cestovka





