Práce | Úřad práce | Rejstřík firem | Zákony

Dnes je Neděle 30.8.2015 a svátek má Vladěna


Sobotka na videu vysvětuje co prý vláda udělala s našimi důchody

Sobotka na videu vysvětuje co prý vláda udělala s našimi důchody

B.Sobotka: Pravicové reformy snížování daní zdevastovaly příjmy důchodového účtu, Foto:ČSSD

Zmražení důchodů, zvyšování cen potravin a léků či zdražení dodávek tepla, to jsou jen některé z kroků vlády, které budou mít vliv na životní úroveň seniorů. V pátek se na tom shodli šéf sociálních demokratů Bohuslav Sobotka a předsedové organizací zastřešujících české důchodce.

"To, že vláda v tuto chvíli avizuje zmražení důchodů, zvyšování cen potravin, zdražení dodávek tepla a další podobné kroky, to všechno bude mít na život seniorů neblahý vliv," uvedl na páteční tiskové konferenci Sobotka a pokračoval: "Pravicové vlády svými reformami zdevastovaly příjmy důchodového účtu a ten propad bude pokračovat i v příštích letech."

Místopředseda ČSSD a stínový ministr práce a sociálních věcí strany Zdeněk Škromach upozornil, že vláda pro letošní rok nedala důchodcům žádné kompenzace: "Myšlenka, že by měly být důchody zmraženy, je pro nás proto nepřijatelná."

Na tiskové konferenci vystoupili i zástupci organizací sdružujících seniory. Ti se Sobotkou řešili současnou situaci.

"Rada seniorů je současnou mírou arogance vládních politiků pobouřena. Takovou míru arogance jsme doposud nezaznamenali za uplynulých 23 let. Zásadně odmítáme zakonzervovat skromný mechanismus valorizace penzí českých seniorů," prohlásil po jednání předseda Rady seniorů Zdeněk Pernes.

Kde nic není ani smrt nebere...

Podle ekonomů však za nedostatek peněz může spíše nečinnost všech dřívějších vlád, které nereagovaly dostatečně rychle a včas reformami na demografický vývoj, tedy ubývání narozených dětí a tím do budoucna ekonomicky aktivních obyvatel kteří by přispívaly na důchodové účty. Jednotlivé strany si tak nemají rozhodně co vyčítat.

V Česku je totiž už zhruba čtvrtina lidí senioři v důchodovém věku. Na jednoho penzistu tak musí stát vybrat peníze od 1,7 pracujícího člověka. Celkem Česká republika měsíčně vyplatí více než tři a půl milionů různých forem důchodů.

B.Sobotka: Pravicové reformy snížování daní zdevastovaly příjmy důchodového účtu

 • KOMERČNÍ SDĚLENÍ

  Jak funguje P2P (peer-to-peer) půjčování peněz?

  Velice jednoduše: Lidé půjčují lidem. Na jedné straně Benefi.cz zprostředkovává žadatelům možnost získat vlastní a lepší podmínky online půjčky než u klasických bankovních domů. Na straně druhé nabízí potenciálním investorům možnost výhodně investovat jejich volné peněžní prostředky. Benefi vymaže banku. Investorům (věřitelům) nabízí možnost lepšího zhodnocení finančních prostředků než na běžném účtu a žadatelům o půjčku lepší podmínky. Ani jeden z nich nepřispívá na provoz velké korporace a tato úspora je rozdělena mezi investora a dlužníka. Proto obě strany mohou získat výhodnější podmínky než v bance.

  Pokračovat »

 • Currently 2.80/5

Stav hlasování: 2.8/5 (10 hlasů celkem)

Komentáře ke článku
  Naši partneři:

 • Profesionální vývoj a správa webových aplikaci