Nejlevnější hypotéka|Pojištění Teplice |Práce | Úřad práce | Rejstřík firem | Zákony

Dnes je Sobota 28.2.2015 a svátek má Lumír


Sobotka na videu vysvětuje co prý vláda udělala s našimi důchody

Sobotka na videu vysvětuje co prý vláda udělala s našimi důchody

B.Sobotka: Pravicové reformy snížování daní zdevastovaly příjmy důchodového účtu, Foto:ČSSD

Zmražení důchodů, zvyšování cen potravin a léků či zdražení dodávek tepla, to jsou jen některé z kroků vlády, které budou mít vliv na životní úroveň seniorů. V pátek se na tom shodli šéf sociálních demokratů Bohuslav Sobotka a předsedové organizací zastřešujících české důchodce.

"To, že vláda v tuto chvíli avizuje zmražení důchodů, zvyšování cen potravin, zdražení dodávek tepla a další podobné kroky, to všechno bude mít na život seniorů neblahý vliv," uvedl na páteční tiskové konferenci Sobotka a pokračoval: "Pravicové vlády svými reformami zdevastovaly příjmy důchodového účtu a ten propad bude pokračovat i v příštích letech."

Místopředseda ČSSD a stínový ministr práce a sociálních věcí strany Zdeněk Škromach upozornil, že vláda pro letošní rok nedala důchodcům žádné kompenzace: "Myšlenka, že by měly být důchody zmraženy, je pro nás proto nepřijatelná."

Na tiskové konferenci vystoupili i zástupci organizací sdružujících seniory. Ti se Sobotkou řešili současnou situaci.

"Rada seniorů je současnou mírou arogance vládních politiků pobouřena. Takovou míru arogance jsme doposud nezaznamenali za uplynulých 23 let. Zásadně odmítáme zakonzervovat skromný mechanismus valorizace penzí českých seniorů," prohlásil po jednání předseda Rady seniorů Zdeněk Pernes.

Kde nic není ani smrt nebere...

Podle ekonomů však za nedostatek peněz může spíše nečinnost všech dřívějších vlád, které nereagovaly dostatečně rychle a včas reformami na demografický vývoj, tedy ubývání narozených dětí a tím do budoucna ekonomicky aktivních obyvatel kteří by přispívaly na důchodové účty. Jednotlivé strany si tak nemají rozhodně co vyčítat.

V Česku je totiž už zhruba čtvrtina lidí senioři v důchodovém věku. Na jednoho penzistu tak musí stát vybrat peníze od 1,7 pracujícího člověka. Celkem Česká republika měsíčně vyplatí více než tři a půl milionů různých forem důchodů.

B.Sobotka: Pravicové reformy snížování daní zdevastovaly příjmy důchodového účtu

 • KOMERČNÍ SDĚLENÍ

  Jak se vyhnout dluhům? Stačí na to selský rozum

  Kdekdo si dnes bere půjčku. Banky i soukromé finanční společnosti nám předkládají takové nabídky, kterým lze těžko odolat. A tak si plníme sny o velkých domech, domácích kinech nebo rychlých autech. Jenže jak to ukočírovat, aby nás nestrhla dluhová smršť?

  Pokračovat »

 • KOMERČNÍ SDĚLENÍ

  Sníte o vlastním podnikání? Už neváhejte, nejste na to sami

  Právě odvaha začínajících podnikatelů u nás v poslední době roste. Pro českou ekonomiku je to pozitivní signál, že se zvyšuje důvěra ve vlastní schopnosti a budoucnost. Pro ty, kteří ještě váhají, zda začít podnikat, mají jasný vzkaz vítězové letošního ročníku grantového programu Komerční banky „Nastartujte se“, který zní: Nebojte se a začněte!

  Pokračovat »

 • Currently 2.80/5

Stav hlasování: 2.8/5 (10 hlasů celkem)

Komentáře ke článku
  Naši partneři:

 • Profesionální vývoj a správa webových aplikaci