Práce | Úřad práce | Rejstřík firem | Zákony

Dnes je Sobota 29.8.2015 a svátek má Evelína


TEST: Ani drahá pračka nemusí dobře prát

test praček

Drahá pračka neznamená kvalitní, SXC

Časopis TEST pravidelně testuje automatické pračky. Tentokrát se zaměřil na 14 modelů s předním plněním. Dražší pračky se umístily na předních místech, ale mezi horšími skončil i jeden výrobek s cenou přes dvacet tisíc korun. Nedokázal dostatečně dobře vyprat prádlo.

Poprvé se v testu objevují i značky praček, které se v ČR řadí mezi populární - Goddess a Amica.

Časopis TEST testuje automatické pračky pravidelně každý rok. V testech se objevují modely renomovaných a nejprodávanějších značek, jako jsou AEG, Ardo, Bosch, Electrolux, Gorenje, Miele nebo Whirlpool. Letos byly do testu zařazeny i nové modely dosud netestovaných praček Amica, Goddess a Panasonic.

 

 

Modely nově testovaných značek prokázaly různorodou kvalitu. Značka Amica s modelem AWSE 10D zklamala, se známkou „dostatečně“ patří k pračkám s nejhoršími výsledky za poslední dva roky. „I když se jedná o levnou pračku s cenou okolo osmi tisíc korun, nesplňuje základní požadavek, kterým je dobře vyprané prádlo,“ vysvětluje Václav Beneš, redaktor časopisu TEST. O tisíc korun levnější pračka Goddess se známkou „uspokojivě“ je sice velmi hlučná a velmi špatně máchá, prádlo ale vypere dobře.

Dvě pračky Panasonic, novinky této firmy, které se v České republice prodávají výhradně v síti prodejen Datart, se na první pohled liší pouze počtem otáček odstřeďování a drobnými detaily. Rozdíl v ceně činí téměř pět tisíc korun, rozdíl v kvalitě je ovšem obrovský. Dražší model získal celkovou známku „dobře,“ zatímco levnější známku „dostatečně“ a byl druhou nejhorší pračkou v testu. „Pračka Panasonic za dvacet tisíc se tak ocitla po boku pračky Amica. Ani ona neobstojí ve své základní funkci, kterou je vyprání prádla,“ dodává Beneš.

 

Pomáhají Vám spotřebitelské testy při výběru zboží?

Ano (1378)
 
Ne (58)
 
Někdy (100)
 

 

I když dlouhodobé zkušenosti ukazují, že dražší pračky jsou lepší než ty levnější, vybírat podle značky se nemusí vždy vyplatit. Různé modely jednotlivých značek se, až na výjimky, svou kvalitou velmi liší. Nejlepším vodítkem je vybírat podle výsledků testu konkrétního modelu.

Test praček s předním plněním vyšel v lednovém vydání časopisu TEST. Kromě testu praček byly v lednovém vydání uveřejněny testy elektrických holicích strojků, digitálních fotorámečků a srovnání nabídky spořicích účtů.
 

Kam dál?
Hypotéka, nebo pojištění přes internet? Máte svá práva!
- Půjčky a úvěry z inzerátů vás většinou připraví o peníze
- Nekalé obchodní praktiky a jak se jim bránit
- ČOI: Každá druhá smlouva o spotřebitelském úvěru měla nedostatky
- ČNB varuje před pojišťováky, vydávají se za zaměstnance ČNB

 • KOMERČNÍ SDĚLENÍ

  Jak funguje P2P (peer-to-peer) půjčování peněz?

  Velice jednoduše: Lidé půjčují lidem. Na jedné straně Benefi.cz zprostředkovává žadatelům možnost získat vlastní a lepší podmínky online půjčky než u klasických bankovních domů. Na straně druhé nabízí potenciálním investorům možnost výhodně investovat jejich volné peněžní prostředky. Benefi vymaže banku. Investorům (věřitelům) nabízí možnost lepšího zhodnocení finančních prostředků než na běžném účtu a žadatelům o půjčku lepší podmínky. Ani jeden z nich nepřispívá na provoz velké korporace a tato úspora je rozdělena mezi investora a dlužníka. Proto obě strany mohou získat výhodnější podmínky než v bance.

  Pokračovat »

 • Currently 3.26/5

Stav hlasování: 3.3/5 (35 hlasů celkem)

Komentáře ke článku
  Naši partneři:

 • Profesionální vývoj a správa webových aplikaci