Active 24 - Nejbezpecnejsi domeny jsou u nás

8. 9. 2009 – 20:45 | Tiskové zprávy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Active 24 - Nejbezpecnejsi domeny jsou u nás
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

ACTIVE 24 dosáhla 1000 zabezpečených .CZ domén technologií DNSSEC, což z ní dělá nejúspěšnějšího registrátora na poli zabezpečení domén na trhu v České republice. Celkem je v České republice zabezpečeno 1201 domén, tržní podíl ACTIVE 24 tak činí přibližně 85 procent. Dobrou zprávou je, že o takto vysoce zabezpečené domény již nemají zájem jen banky a internetové obchody, ale také firmy a soukromníci.


Technologie DNSSEC výrazně snižuje možnost zneužití .CZ domény a představuje pro majitele i uživatele domén bezpečnostní jistotu. Například riziko odposlechu e-mailů, phishingu, podvržení informací pod cizím jménem atd. je s DNSSEC minimální. Pro běžného uživatele internetu DNSSEC neznamená žádnou komplikaci, zvýšení zabezpečení pro něho zajišťuje poskytovatel připojení (ISP), správce nameserveru nebo právě registrátor
doménového jména. Necelý rok od spuštění technologie DNSSEC se ukazuje, že o tento typ zabezpečení domén je v České republice zájem. Podpora
technologie DNSSEC na .CZ doménách zavedlo v září 2008 sdružení CZ NIC, Česká republika je jednou ze sedmi zemí světa využívajících DNSSEC pro ochranu své národní domény.
   
Společnost ACTIVE 24 začala technologii nabízet prakticky okamžitě od spuštění a po necelém roce registruje více než 1000 podepsaných domén.
Technologie je zajímavá zejména pro banky, internetové obchody nebo portály, zabezpečení však využívají už i firmy a soukromníci. A zájem stále stabilně roste.
   
\"Technologii DNSSEC jsme podporovali od samého počátku a její spuštění pro nás bylo samozřejmým krokem, protože naším cílem je nabízet zákazníkům nejkvalitnější služby a vysoká bezpečnost je v současné době jejich nedílnou součástí,\" říká ke spuštění DNSSEC Zdeněk Brůna, technický ředitel ACTIVE 24. \"Velkou pozornost jsme věnovali i propagaci technologie DNSSEC, pro klienty jsme připravili i balíček Bezpečná doména, který technologii DNSSEC doplňuje o nadstandardní systém notifikace o blížící se expiraci domény pro zabránění jejího nechtěného vypadnutí, což se ukazuje jako krok správným směrem. Vysoký počet zabezpečených domén u ACTIVE 24 je toho důkazem,\" dodává Brůna.



- Rejstřík firem - ACTIVE 24, s.r.o.

Kurzy

Kurzovní lístek: 25.7.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,290 25,410
USD 23,340 23,520
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články