Akcie: Akcie automobilky Volkswagen na burze RM-SYSTÉM padají na rekordní minima

20. 9. 2009 – 18:11 | Investice | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Akcie: Akcie automobilky Volkswagen na burze RM-SYSTÉM padají na rekordní minima
Foto: SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Uplynulý týden se na české burze i ve světě obešel bez výraznějších zpráv, které by měly zásadnější dopad na kurzy akcií. Z poměrně poklidného týdne investory vytrhl až úplný závěr páteční obchodní seance, ve kterém česká burza výrazněji ztrácela.


Akcie Volkswagenu klesají pod 3 tis. Kč

Nejvýrazněji propadly opět akcie Volkswagenu, které poklesem kurzu kopírovaly vývoj na frankfurtské burze. V pátek se akcie německé automobilky propadly dokonce pod 3 tis. Kč, což je nejnižší úroveň od května 2007. Akcionáři negativně vnímají vstup Volkswagenu do Porsche a rovněž pokles volně obchodovaných běžných akcií Volkswagenu na 14,5 % z původních 20,08 %.

Obecně má na automobilový průmysl dopad prudký pokles poptávky po nových vozech a konec vládních podpůrných opatření, například německého šrotovného. Zdá se, že šrotovné jen oddálilo problémy, které strojírenský průmysl má. Volkswagen, který se obchoduje rovněž na burze RM-SYSTÉM v českých korunách, uzavřel v pátek na hodnotě 2 890 Kč.

Erste Bank s novým doporučením od Goldman Sachs

Mezi akciové tituly, které od začátku roku nejvíce posílily, patří společnost Erste Bank. Sídlem rakouská bankovní skupina dokázala svým akcionářům zhodnotit jejich investice o zajímavých 91 %. Analytici investiční banky Goldman Sachs v týdnu zvýšili cílovou cenu akcií z 26,32 EUR na 30 EUR, což je v přepočtu 753 Kč. V době vydání nového doporučení se kurz pohyboval mírně nad touto úrovní a zpráva tak měla spíše negativní dopad. Závěr týdne zastihl Erste Bank na 741,50 Kč.

Kurzy

Kurzovní lístek: 13.7.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,210 25,290
USD 23,130 23,250
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články