Akcie asijských firem zaznamenaly v roce 2010 solidní zisky, měly by dál růst

31. 12. 2010 – 15:07 | Investice | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Akcie asijských firem zaznamenaly v roce 2010 solidní zisky, měly by dál růst
Kroky Fedu na pomoc americké ekonomice v tomto roce a rekordně nízké úrokové sazby v západních zemích uvolnily značné množství peněz, Foto: SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Většina asijských akciových trhů končí rok 2010 se solidními zisky a další růst se očekává i v roce 2011. Informovala o tom v pátek agentura Reuters s tím, že i tak ale existují obavy o vývoj ekonomiky Spojených států a vývoj evropské dluhové krize.

I když makroekonomická data ze Spojených států ukazují, že hospodářství největší ekonomiky světa nabývá na síle, míra nezaměstnanosti je stále vysoká a nejsou vůbec žádné náznaky, že by americká centrální banka (Fed) začala v dohledné době zpřísňovat dosavadní velmi uvolněnou monetární politiku.

Kroky Fedu na pomoc americké ekonomice v tomto roce a rekordně nízké úrokové sazby v západních zemích uvolnily značné množství peněz, které byly investovány do rizikovějších aktiv, kde mohli investoři dosáhnout vyšších zisků, což je podle agentury Reuters trend, který by mohl pokračovat i v roce 2011.

A právě tyto peníze pomohly novým trhům, jak jsou ty v Asii, k růstu cen akcií, ropy, zlata a dalších komodit. Na druhou stranu však srazily kurz amerického dolaru.

"Investoři se teď budou rozhodně velmi soustředit na Evropu a rozhodně bych nebyl překvapen, kdyby některá z evropských zemí vyhlásila v roce 2011 bankrot," řekl agentuře Reuters nejmenovaný investiční bankéř.

"Myslím, že americká ekonomika bude vykazovat další známky oživení, takže bych osobně investoval spíše do amerického dolaru, možná někdy od března příštího roku. V prvním čtvrtletí se pravděpodobně setkáme s rally u cenných papírů," dodal.

 

-David Vandrovec,MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 19.7.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,200 25,320
USD 23,150 23,330
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články