Akcie v minulém týdnu: Na burze se dařilo akciím Orco a Nokia, Volkswagen naopak oslabil

28. 3. 2010 – 20:45 | Investice | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Akcie v minulém týdnu: Na burze se dařilo akciím Orco a Nokia, Volkswagen naopak oslabil
Jak si vedly akcie v uplynulém týdnu? Foto:SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Obchodování na české burze bylo v týdnu poměrně klidné. Akciové trhy reagovaly na další vývoj řecké krize. Ranou pro devizové a následně i akciové trhy bylo snížení ratingu Portugalska od agentury Fitch.

Snížení úvěrové důvěryhodnosti pro další ekonomiku eurozóny způsobilo výrazné oslabení eura vůči americkému dolaru a otřesy na devizovém trhu během středy zasáhly rovněž akciové trhy. Jinak byla situace na kapitálovém trhu poměrně klidná a ve druhé polovině týdne burzy výrazněji rostly.

 

 

Akcie Nokia přidaly od začátku roku 26 %

 

Na burze RM-SYSTÉM se nejlépe dařilo akciím Nokia, které během týdne přidaly více než 5 % zisku a týden uzavřely na 297 Kč. V závěru pátečního dne růst podpořilo zvýšení investičního doporučení od JPMorgan s ročním cílem v přepočtu 350 Kč

Titul výrazně roste od začátku roku, když kurz přidal již více než 26 % zhodnocení. Nejvýraznějším růstovým impulzem byly výsledky hospodaření za poslední kvartál loňského roku, kdy společnost vytvořila čistý zisk 948 mil. EUR.

 

 

Společnost Millenium Investments zvýšila podíl v Orco

 

Růst zaznamenalo rovněž Orco, jehož akcie překonaly úroveň 200 Kč a během čtvrtka se kurz dotkl dokonce hranice 210 Kč. Živou vodou byla zpráva o zvýšení majetkového podílu společnosti Millenium Investments v Orco na 7,74 %. Spekuluje se rovněž o plánu akcionářů na odvolání managementu společnosti. Orco týden uzavřelo na hodnotě rovných 200 Kč za akcii.

 

 

Volkswagen upisuje 65 mil. nových preferenčních akcií

 

Propad kurzu postihl v týdnu kmenové akcie Volkswagenu, které na burze RM-SYSTÉM oslabily o 3,2 % na 1 930 Kč. Důvodem propadu byl start úpisu nových preferenčních akcií. Volkswagen hodlá vydat až 65 milionů nových akcií v celkové hodnotě 4,5 mld. EUR, kterými chce financovat plánované převzetí Porsche, jehož značka by se měla stát desátou v řadě skupiny Volkswagen.

(Roman Jandík, RM-SYSTÉM)

Kam dál?

- Investiční zpravodajství

- Investice: Jaké jsou návyky boháčů?

- 7 smrtelných hříchů investování

- Investice: Lidé věří více gamblingu než investování. Kde zbohatnete?

- Je vlastní bydlení skutečně rozumnou investicí?

- Investice: Kam investovat své úspory?

- Investice: Češi jsou spořiví a mají velký potenciál jako investoři

Kurzy

Kurzovní lístek: 2.3.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,270 25,350
USD 23,320 23,420
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články