Akcie velkých amerických a evropských bank pod tlakem

- Banky autor: Redakce NašePeníze.cz

Bankovní tituly opět zaznamenávají výrazné ztráty. Příčin je celá řada, nicméně největší obavy vzbuzuje možné znárodnění některých amerických bank včetně Citibank.

sxc.hu

sxc.hu,zdroj: NašePeníze.cz

Trhy zachvátila obava, že velké americké banky včetně Citigroup budou znárodněny. Pokles cen akcií však může být způsoben i spekulacemi, že banky nebudou dále vyplácet dividendy. Citigroup se obchoduje na frankfurtské burze o 6,5 procenta níže, Bank of America dokonce o 8 %. Mluvčí obou bank však tyto informace odmítli komentovat.
Negativní sentiment ze zámoří však pronikl i na evropské trhy. \"Německá Hypo Real Estate, pro kterou už německá vláda připravila zákon k zestátnění, padá o 19 procent. Deutsche Bank klesá o 8 procent, stejně jako Allianz. Propadu čelí také ING, která odepisuje 13 procent, Credit Agricole ztrácí 9 procent a Société Générale 6 procent,\" uvedl server iHNed.cz.
Stranou nezůstaly bohužel ani akcie českých bank. Komerční banka během dnešní burzovní seance ztratila 5,40 % (1699 Kč), cena akcií Erste se propadla o 3,61 % na 208 Kč.

Zdroj: Investujeme.cz

Tagy: půjčka peníze finance rozpočet pojištění hotovost úvěr tiskové zprávy