Akvizicí Impact-Corti se stala CBRE jedničkou na trhu realitního poradenství v ČR

22. 4. 2013 – 17:18 | Tiskové zprávy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Akvizicí Impact-Corti se stala CBRE jedničkou na trhu realitního poradenství v ČR
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Realitní poradenská společnost CBRE se akvizicí společnosti Impact-Corti stala jedničkou v oboru na českém trhu. CBRE, která spravuje v ČR 14 nákupních center a 4 retailové komplexy si vybrala Impact-Corti, pro její dominantní postavení ve správě zejména pražských kancelářských budov jako například Lighthouse či Burzovní palác.

Obchod je založen na koupi 100% akcií společnosti Impact-Corti a cena se pohybuje v řádech milionů eur. Ze dne na den se CBRE zdvojnásobila spravovaná plocha na zhruba jeden milion metrů čtverečních a pro společnost se otevírají další možnosti růstu pramenící ze vzájemné synergie.

Spojily se dvě ve svých segmentech velmi dobře situované společnosti. Důvodem je možnost ještě silnější pozice ve společném projektu. „Tato změna povede k růstu, kterého by společnosti odděleně nedosáhly. Strategie růstu se nám osvědčila a vidíme v ní i způsob dalšího rozvoje,“ říká Richard Curran, ředitel CBRE v České republice. „Pokud má firma dosáhnout na prvotřídní klienty, musí mít zázemí celosvětově renomované společnosti. Navíc se Impact-Corti díky síti poboček CBRE v českých regionech dostane do měst, kde by jinak musela zakládat nákladné kanceláře,“ dodává Jürg Zwahlen, předseda správní rady Impact-Corti.

Společnost IMPACT-CORTI, která má ve správě 557 000 m2 v rámci 140 objektů a jejíž současné roční tržby dosahují výše kolem 10 milionů dolarů, patří mezi přední správce nemovitostí v České republice a na Slovensku. V Praze společnost IMPACT-CORTI spravuje významné budovy, jako jsou GEMINI Business Center, LIGHTHOUSE Waterfront Towers a Burzovní palác, sídlo pražské burzy.

Akvizici Impact-Corti předcházelo v roce 2011 převzetí společnosti EMCM (Euro Mall Centre Management) specializující se na správu zejména nákupních center ve střední a východní Evropě.

Kurzy

Kurzovní lístek: 7.12.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,300 24,420
USD 22,500 22,680
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články