Apple iPhone 3G S - Zrychlená novinka na poli multimediálních mobilů

10. 6. 2009 – 1:01 | Věda a technika | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Apple iPhone 3G S - Zrychlená novinka na poli multimediálních mobilů
Foto: Apple | zdroj: NašePeníze.cz

Oblíbený multimediální mobilní telefon Apple iPhone má nového následovníka - Apple iPhone 3G s. Evoluční vývoj učinil z tohoto mobilu komplexní přístroj, se kterým můžete sledovat filmy, surfovat po internetu, sportovat, hrát hry, sledovat svůj zdravotní stav, stahovat a pouštět hudební novinky ... a také telefonovat. Web iphone-3Gs.cz vás bude informovat o všem, co se kolem Apple iPhone 3G s šustne.


Stejně jako u starší verze zkratka představuje podporu rychlého 3G internetu. Přídomek S je zkratkou anglického slova Speed, čímž chtěl výrobce upozornit na rychlost odezvy systému, která je podle informací Applu až dvakrát vyšší.

Nový iPhone 3GS bude v prodeji ve dvou variantách, které se budou lišit pouze ve velikosti vestavěné paměti pro uložení dat. Zákazníci budou moci vybírat z variant s kapacitou 16 GB a 32 GB.

- Nokia 2730 classic: elegantní 3G mobil s parádní cenou!
- Nokia 7020: slušivé véčko s pohybovým senzorem
- Smartphone Nokia E52: mobilní telefon, který na jedno nabití vydrží měsíc

Díky výkonnější baterii vydrží nový iPhone na jedno nabití 1,5krát tolik než varianta 3G. Bez elektrické zásuvky by měl iPhone dokázat pracovat až 300 hodin. Hovorový čas činí 12 hodin. Video můžete na přístroji bez přerušení přehrávat 10 hodin a hudbu neskutečných 30 hodin.

Novinka nahradí i poměrně kvalitní videokameru

Vylepšení se dočkal také integrovaný fotoaparát, který byl u předchozí verze u uživatelů často terčem kritiky. Fotoaparát s rozlišením 3,2 Mpix nabídne automatické ostření.

To oceníte především při natáčení videa, kdy v záběru jednoduše kliknete na dotykovém displeji na objekt, který vás zajímá, a iPhone na něj automaticky zaostří.

Během konference společnost Apple také představila také nový firmware 3.0, který mimo jiné přináší do komunikátoru i češtinu a slovenštinu, ale také desítky dalších vylepšení. Nově tak bude možné psát zprávy a e-maily na displeji i v horizontální poloze. Klávesnice tak sice bude zabírat větší část displeje, ale psaní na dotykovém displeji by mělo být o poznání pohodlnější.

Mezi další vylepšení patří například podpora MMS zpráv, multimediální funkce na editaci videa, jednoduché kopírování, vyjímání a vkládání textu, možnost přeposílání zpráv, lupa na obrazovce, vestavěný správce hesel pro přihlášení na vybraných internetových stránkách, nebo rozšířené možnosti rodičovské ochrany.

Firmware 3.0 není výsadou pouze nejnovějšího iPhonu. Budou na něj moci zdarma přejít i uživatelé starších variant komunikátoru. Pouze majitelé iPodů Touch při upgradu zaplatí necelých deset dolarů. Nový firmware bude k dispozici až od 17. června.

Novinkou je i hlasové ovládání iPhonu. Kromě tradičního vytáčení kontaktů můžete hlasem ovládat i hudební přehrávač, což oceníte především v autě. Aniž byste museli do komunikátoru složitě nahrávat jakékoliv slovní povely, jednoduše stačí vyslovit název skladby a ona začne hrát.

Nevíte, která skladba zrovna hraje? Jednoduše se telefonu zeptáte a on vám nahlas odpoví. Pokud se vám navíc styl právě hrané hudby bude líbit, jednoduše můžete přístroji říct, aby vám přehrával podobné písničky.

V Česku se nový iPhone objeví již v červenci

Nový iPhone 3GS se nejprve začne oficiálně prodávat v USA, Kanadě, Velké Británii, Francii, Německu, Španělsku a Švýcarsku od 19. června. V zahraničí se bude 16 GB varianta prodávat za 399 USD a 32 GB za 499 USD, tedy v přepočtu přibližně za 7600 Kč a 9500 Kč. S uvedením nové verze zároveň zlevní starší iPhone 3G na 299 USD (5700 Kč).

V Česku a dalších 80 zemích světa by se pak novinka měla objevit již na začátku července. Cena novinky pro český trh prozatím nebyla stanovena, podle odhadů by se ale měla pohybovat okolo 16 tisíc korun.

Kurzy

Kurzovní lístek: 17.5.2022 Exchange s.r.o.

EUR 24,690 24,790
USD 23,480 23,660
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články