Autobazary budou dostávat známky, přinese to zákazníkům užitek?

26. 1. 2011 – 21:42 | Auto-moto | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Autobazary budou dostávat známky, přinese to zákazníkům užitek?
hodnocení prodejce bude vyjádřeno žádnou až pěti hvězdičkami , Foto: SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Společnost Cebia, která se zabývá prověřováním původu a historie vozidel, se rozhodla provést hodnocení a porovnání prodejců ojetých vozidel v ČR. Výsledky chce podle jednotlivých parametrů zveřejnovat na webu v podobě hodnocení.

„Stejně jako restaurace může dostat Michelinskou hvězdu, tak my začneme udělovat hodnocení autobazarům a prodejcům vozidel,“ řekl Martin Pajer, ředitel Cebie.

Hodnocení bude několikastupňové. Základní hodnocení prodejce bude vyjádřeno žádnou až pěti hvězdičkami a bude přiděleno na základě zhruba 30 kritérií. Autobazar může dále získat i nadstandardní známku, pokud bude dlouhodobě splňovat hodnocená kritéria a výsledky budou ověřené z několika různých zdrojů.

 

TIP: ČOI může trestat autobazary za zkreslení dat o počtu najetých kilometrů

 

Výsledky hodnocení s vizitkami jednotlivých autobazarů a možností vzájemného porovnání budou zveřejněny na novém webu společnosti Cebia. Ten by měl podle jasných parametrů pro koncového zákazníka bazary porovnat a nastavit tak reálně jeho očekávání. Tím se tyto stránky budou podle Cebie lišit od jiných s podobným tématem, které se ale omezují na vedení negativních diskusích o bazarech.

 

<%Anketa97%>

 

Uživatel na stránkách uvidí nejen výsledný počet hvězdiček, ale i plnění či neplnění jednotlivých kritérií konkrétním autobazarem, bude moci prodejce podle těchto kritérií porovnávat a třídit.

„Nadále však zbývá několik oblastí, které není možné objektivně vyhodnotit. Například chování personálu ke klientům nebo ´výhodnost´ předložené nabídky na financování apod. Proto bude důležitou součástí webu další část hodnocení, a to samotnými klienty. Ti budou přispívat svým hodnocením k celkovému obrazu bazaru,“ uvedla Cebia. „Uveřejněny budou ovšem pouze informace z ověřitelných zdrojů s konkrétními údaji. K případné negativní recenzi se bude moci vyjádřit i příslušný autobazar a konečný uživatel si tak bude moci udělat konečný úsudek sám.“

V České republice je podle údajů Cebie více než 1200 prodejců ojetých vozidel.

-MED

Kam dál?

- Jak bezpečně koupit auto v autobazaru?

- Kvůli chybějící legislativě u nás jezdí stále milion aut s přetočeným tachometrem

- Nejčastější podvody u ojetých automobilů a na co si dát pozor

Kurzy

Kurzovní lístek: 15.6.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,720 24,800
USD 23,050 23,150
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články