AXA nabízí nové pojištění vozidel

26. 10. 2010 – 15:06 | Tiskové zprávy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

AXA nabízí nové pojištění vozidel
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Od 1. listopadu nabízí AXA pojišťovna pojištění vozidel za nových podmínek.

Při určování pojistných sazeb povinného ručení i havarijního pojištění bude nyní jedním ze základních kritérií věk držitele vozidla. Zkušení řidiči díky tomu mohou získat lepší podmínky než mladí řidiči, u kterých je riziko nehody mnohem větší. Zavádí se rovněž 10% sleva za roční platbu pojistného. Stávajících klientů se tyto změny netýkají.

„Upravili jsme naši nabídku v oblasti pojištění vozidel tak, aby pojistné sazby co nejlépe odpovídaly rizikovosti jednotlivých řidičů. Díky tomu budou zkušení řidiči, u nichž je pravděpodobnost nehody relativně malá, platit až 2 krát nižší pojistné než řidiči, kteří teprve před nedávnem opustili autoškolu,“ uvedl Marek Zeman, ředitel PR a komunikace finanční skupiny AXA.

V platnosti zůstává zvýhodnění klientů z obcí s méně než 50 tisíci obyvateli. Ti platí nejnižší sazby povinného ručení i havarijního pojištění, nejvyšší sazby naopak mají řidiči z Prahy a okolí. U povinného ručení pak AXA i nadále určuje výslednou pojistnou sazbu především podle výkonu motoru, a nikoliv podle objemu válců jako většina ostatních pojišťoven. Majitelé některých vozidel, zejména s dieselovými motory, tak mohou ušetřit až několik tisíc korun ročně.

U havarijního pojištění dojde ke snížení počtu skupin vozů z deseti na tři (+ přívěsné vozíky). Nejlevnější sazby získají vlastníci vozidel z první skupiny, do které patří například značky Škoda, Renault, Hyundai, KIA, Citroën či Toyota.

Modelový příklad:
Řidič 30 let z Turnova (PSČ 51101), vůz Škoda Octavia 1,9 TDi, 66 kW a již 8 let jezdí bez nehody, zaplatí u AXA pojišťovny 2 400 Kč.

Nově budou také zvýhodněni ti klienti, kteří platí pojistku svého vozidla naráz v jedné roční splátce. Získají 10 % slevu oproti běžnému pojistnému. Novinky v pojištění vozidel jsou platné pro smlouvy uzavřené od 1. listopadu 2010, stávajících klientů se netýkají. „Očekáváme, že o naší novou nabídku budou mít zájem především zkušení řidiči z menších měst, v případě havarijního pojištění pak zejména majitelé běžných vozidel střední třídy,“ doplnil Marek Zeman.
 

Kurzy

Kurzovní lístek: 22.6.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,850 24,930
USD 23,250 23,390
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články