Bankou roku 2011 se stala Komerční banka, porazila Českou spořitelnu

9. 11. 2011 – 20:18 | Banky | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Bankou roku 2011 se stala Komerční banka, porazila Českou spořitelnu
Nejdůvěryhodnější bankou roku se na základě průzkumu veřejného mínění stala Česká spořitelna, Foto:Fincentrum | zdroj: NašePeníze.cz

V jubilejním desátém ročníku ocenění Fincentrum Banka roku 2011 zvítězila Komerční banka, na druhém místě se umístila Česká spořitelna následovaná UniCredit Bank. Organizátoři soutěže ceny předávají ve středu od 20 hodin ve Španělském sále Pražského hradu.

"Do hodnocení odborné poroty se letos významně promítla obecně napjatá atmosféra v evropském bankovnictví. Výsledky potvrdily názor investorů, kteří i přes rizika bankovního sektoru Komerční bance důvěřují," uvedl Petr Stuchlík, předseda organizačního výboru ocenění Fincentrum Banka roku.

"To, že Komerční banka a Česká spořitelna pravidelně s výjimkou roku 2008 vyhrávají tuto kategorii, potvrzuje fakt, že jde v obou případech o silné, stabilní a inovativní bankovní skupiny," doplnil.

V novinkové kategorii Privátní banka roku zvítězila J&T Banka. Nejdůvěryhodnější bankou roku se na základě průzkumu veřejného mínění stala Česká spořitelna. Druhé místo v této kategorii obsadila Komerční banka, třetí patří ČSOB.

Kurzy

Kurzovní lístek: 18.6.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,690 24,810
USD 22,960 23,140
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články