Bankovní poplatky lidé nechtějí, banku ale změní málokdo

19. 1. 2010 – 17:07 | Banky | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Bankovní poplatky lidé nechtějí, banku ale změní málokdo
Bankovní poplatky v ČR, Foto: SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Bankovní poplatky, které v českých bankách patří mezi nejvyšší ve střední Evropě, většinu majitelů bankovních účtů rozhodně nenechávají chladnými. Jak prokázal exkluzivní průzkum společnosti SANEP, kterého se v průběhu prosince 2009 zúčastnil rekordní počet 73.820 respondentů, většině z nich na bankovních institucích vadí nejvíce právě poplatky, které by většina respondentů nejraději snížila či zcela zrušila.


Bankovní poplatky zajímají 91,3 procenta dotázaných, což jednoznačně svědčí o tom, že se jedná o stěžejní téma majitelů bankovních účtů. To ostatně potvrzuje další výsledek průzkumu společnosti SANEP, kdy 63,9 procenta
dotázaných uvedlo, že jim na bankách nejvíce vadí právě bankovní poplatky.

Druhý největší problém představují pro 20,1 procenta respondentů obchodní podmínky finančních ústavů.

Skutečnost, že mnohdy neúměrně vysoké bankovní poplatky vzbuzují u majitelů bankovních účtů vášnivé emoce, potvrzuje i další zjištěná hodnota, kdy 51,4 procenta dotázaných uvedlo, že je bankovní poplatky \"štvou\" a 41,7 procenta respondentů k nim má výhrady. Pouze 2,3 procenta dotázaných je s výší bankovních poplatků spokojeno.

Zrušení bankovních poplatků požaduje 42,5 procenta dotázaných a 43,2 procenta by bylo pro jejich snižování. Stávající podobu bankovních poplatků by zachovalo pouze devět procent dotázaných.

Průzkum prokázal, že bankovní poplatky patří mezi velice sledované hodnoty u většiny majitelů bankovních účtů, kteří jsou s jejich podobou, respektive výší, velice nespokojeni.

Ze zkušenosti odborníků však vyplývá, že bankovní účet díky složitosti převodu pravidelných plateb i zvyku mění málokdo. Nejčastější bývá založení druhého účtu u levnější finanční instituce a postupné převedení. I tak však účet mění malé procento nespokojených klientů bank.

Kam dál?
- Lidem zatím nejvíce vadí bankovní poplatek za vklad na účet
- Firmy se státní účastí nejsou oblíbené, vede ČEZ, České dráhy a Česká pošta
- Začalo hlasování o nejabsurdnější bankovní poplatek, přidejte se i vy!

Kurzy

Kurzovní lístek: 18.5.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,680 24,760
USD 22,670 22,790
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články