Bohatí budou ještě bohatší - majetek se jim do roku 2020 zdvojnásobí

- Životní styl autor: Redakce NašePeníze.cz

Bohatí budou ještě bohatší, nejen ve Spojených státech amerických, ale zejména v rozvíjejících se ekonomikách. Hodnota veřejných a soukromých investic vlastněná nejbohatšími rodinami by se do roku 2020 měla zdvojnásobit na 202 bilionů dolarů, informovala

Země jako Čína, Brazílie, Rusko a další rozvíjející se trhy vytváří nové milionáře rychlejším tempem, Foto: SXC

Země jako Čína, Brazílie, Rusko a další rozvíjející se trhy vytváří nové milionáře rychlejším tempem, Foto: SXC , zdroj: NašePeníze.cz

Podle průzkumu, který provedla společnost Deloitte LLP mezi miliardáři ve 25 zemích, by hodnota investic měla vzrůst z letošních 92 bilionů (1,5 trilionu Kč) na 202 bilionů dolarů (3,3 trilionu Kč) v roce 2020.

Současně v rozvinutých ekonomikách vzroste i počet rodin, které vlastní více než jeden milion dolarů (16,26 milionu Kč), a to o dvě třetiny na 55,5 milionu, zatímco v rozvíjejících se zemích, jako je Čína, Indie a Brazílie, se jejich počet více než zdvojnásobí na deset milionů.

Přesto Deloitte očekává, že nejvíce světových boháčů bude nadále žít ve Spojených státech amerických a v Evropě. Jen v USA by do roku 2020 měl počet milionářských domácností zdvojnásobit na 20 milionů a celkově by hodnota majetku amerických boháčů měla dosáhnout 87 bilionů dolarů (1,4 trilionu Kč).

Země jako Čína, Brazílie, Rusko a další rozvíjející se trhy vytváří nové milionáře rychlejším tempem, za tímto vývojem stojí především silný ekonomický rozvoj či vysoká cena komodit. V deseti hlavních rozvíjejících se ekonomikách by se majetek bohatých domácností měl ztrojnásobit z letošních sedmi bilionů na 25 bilionů dolarů (406 bilionů Kč) v roce 2020.

Začínali třeba jako pikolíci, dnes mají miliardy - příběhy boháčů

-Simone Radacicova | MED

- Jak zbohatnout? Jaké jsou vlastně cesty k bohatství

- Lidé věří více gamblingu než investování. Kde zbohatnete?

- V Rusku se za rok zdvojnásobil počet dolarových miliardářů

- Forbes: Tři Češi se dostali do žebříčku nejbohatších lidí světa

- Dvacet nejbohatších lídí světa. Gates se vzdal vedení, rozdal peníze na charitu

Tagy: bohatství peníze milionáři