Britové vidí rozpad EU jako nezastavitelný

11. 12. 2011 – 10:55 | Evropská unie | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Britové vidí rozpad EU jako nezastavitelný
Podle deníku Daily Mail si mnozí Britové myslí, že Německo získalo na summitu příliš velkou moc. Foto:SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Odmítavý postoj britského premiéra Davida Camerona ke změnám smlouvy o EU schvaluje 62 procent Britů, vyplývá z průzkumu deníku Daily Mail. List Sunday Express píše, že "konec Evropské unie je nezastavitelný".

V průzkumu deníku Daily Mail se celých 48 procent respondentů vyslovilo pro to, aby Velká Británie Evropskou unii opustila. Třiatřicet procent lidí odpovědělo, že by měli Britové zůstat a 19 procent nemá na věc jasný názor.

Celých 66 procent respondentů si přeje o setrvání Británie v EU uspořádat referendum. Podle deníku Daily Mail si mnozí Britové myslí, že Německo získalo na summitu příliš velkou moc.

Sunday Express píše, že Cameron nyní čelí "nezastavitelnému" hnutí volajícímu po referendu.

"Uvědomí si (Francie a Německo), že jsme největší přispěvovatelé do evropského rozpočtu, a budeme zpět u jednacího stolu. Myslím, že směřujeme k referendu o evropských záležitostech. Nevím, jak bychom se mu mohli vyhnout, a já se mu ani vyhnout nechci," řekl britský poslanec z řad konzervativců Chris Heaton-Harris.

Jeho kolega George Eustice dodal, že Evropa "čelí konci hry a možnému roztavení".

-Martin Málek | MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 22.4.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,190 25,310
USD 23,640 23,820
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články