Bude stávka proti stávce? Odboráři většinovou podporu nemají

14. 6. 2011 – 12:48 | Politika | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Bude stávka proti stávce? Odboráři většinovou podporu nemají
Druhou nejrozšířenější skupinou je na sociální síti Facebook iniciativa Za mě nestávkujete, Foto: SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Stávka proti Stávkám, Většinovou podporu stávka nemá, Nesnáším odbory a mnoho dalších tvoří výčet skupin, které se za poslední dny rozšířili na sociální síti Facebook a jejichž členská základna každou minutu narůstá. Mediafax stránky www.facebook.cz monitoroval v úterý.

V souvislosti s blížící se čtvrteční stávkou dopravních odborů sociální síť facebook zaznamenává každým okamžikem vznik nových skupin. Ty mají poukázat na zásadní nesouhlas s plánovaným čtvrtečním protestem.

Jednou z iniciativ, kterou odbory pocítí na vlastní kůži, je skupina Nevystoupíme, Nevystoupíme a Nevystoupíme!!! Ta na středeční půlnoc zorganizovala akci, která má bojkotovat omezený provoz metra.

Názor z druhé strany: Právník odborářů: Jaký je náš pohled na důchodovou reformu a proč jdeme stávkovat?

Zákazníci, kteří nesouhlasí s omezením předplacených služeb Dopravního podniku hlavního města Prahy, se rozhodli nevystoupit z posledních souprav mířících do stanice metra Dejvická.

- Stávka nemusí být vyhlašována tři pracovní dny předem

- Jaká stávka je odpovídající? Co lidem vadí a s čím souhlasí?

- Odboráři si zvykají vydírat. Stávka jen způsobí ztráty ve stovkách milionů

- Nečas: Vláda bude vymáhat škody po odborech do poslední koruny

- Nestihnete kvůli stávce v dopravě odlet na dovolenou? Máte smůlu!

- Prezident vzkázal vládě: Řekněte stávkujícím nashledanou

Na internetové stránky vložili i instrukce, jak bojkot provést. "Nastoupíme do metra ve směru Dejvická, které přijede do stanice Můstek po 23.45, a na konečné stanici Dejvická z něj nevystoupíme, nevystoupíme a nevystoupíme," píše se na facebooku. Podle organizátorů je ovšem nezbytné být vybaven platnou 24hodinovou jízdenkou, občerstvením a osvětlením (baterky, čelovky). Hudební nástroje jsou rovněž vítány.

<%Anketa268%>

Kolem úterního poledne účast potvrdilo na 160 lidí.

Druhou nejrozšířenější skupinou je na sociální síti Facebook iniciativa Za mě nestávkujete. V té se aktivně proti stávce vyjádřilo na třicet tisíc občanů.

"Za nás nestávkujete a tím, že budete blokovat lidi, kteří jsou na tom v mnoha případech hůř než vy, nikomu nepomůžete. Chápeme, kde se vzal nápad udělat stávku. Nechápeme však, kdo dal samozvaným předákům odborů moc a mandát takto negativně ovlivňovat životy lidí, kteří nemají s jejich problémy nic společného," uvádí prohlášení skupiny. "Pokud chcete někoho blokovat, blokujte vládu. Nikoliv občany ČR," uvádí stránky.

Veřejnost je podle průzkumů v názoru na stávku nejednotná. Na facebooku, jehož uživatelem je ve větší míře mladší generace, převažují skupiny, které jsou proti stávce.

Pro příklad na facebooku existuje skupina Jsme proti stávce odborářů, Stávka proti Stávkám, Většinovou podporu stávka nemá, Stávka moje zájmy neobhajuje, a je proto nelegální, Nesnáším odbory, Nechceme odbory, Nechci být rukojmí odborářů a nesouhlasím s odbory, Odbory škodí této zemi, Zrušte odbory.

-Petra Hrubá | MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 25.7.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,290 25,430
USD 23,330 23,510
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články