Bývalá Bártova firma ABL dostávala od Prahy 11 miliony korun tvrdí Paroubkův web

13. 5. 2011 – 19:35 | Firmy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Bývalá Bártova firma ABL dostávala od Prahy 11 miliony korun tvrdí Paroubkův web
Faktury firmy ABL se vystavovaly na detektivní činnost, na PR a marketing, informuje Vaše věc | zdroj: NašePeníze.cz

Městská část Praha 11 platila bezpečnostní agentuře ABL miliony korun za pasportizaci bytů, informoval v pátek server Vaše věc. Zakázky měla společnost získat díky přátelství současného starosty městské části Dalibora Mlejnského (ODS) s bývalým šéfem ABL a současným poslancem za VV Vítem Bártou.

Informace získal server Vaše věc od zastupitelů, kteří se v pátek sešli na mimořádné schůzi. Její program, jenž se týkal poptávkových a výběrových řízení ABL, fakturace a plnění smluv ABL, však nebyl schválen a jednání se nekonalo.

ABL přitom podle informací serveru získala 16,5 milionu korun za to, že v letech 2007 až 2009 zkontrolovala necelé čtyři tisíce bytů a kontroloři si účtovali sedm tisíc korun za jeden byt.

"Je to navíc činnost, ze které je zhruba 95 procent ziskovost," řekl serveru Vaše věc jeden ze zastupitelů z Hnutí pro Prahu 11. Podle místní opozice však měla tato akce i jiné důvody. "ABL podle našich informací porovnávala podle rodných čísel rovněž výpis z katastru nemovitostí. Tedy stručně řečeno, měl-li některý z nájemníků zápis, že vlastní nemovitost v Praze či Středočeském kraji, byl to důvod pro jeho vystěhování," řekl serveru další ze zastupitelů.

Faktury firmy ABL se vystavovaly na detektivní činnost, na PR a marketing, informuje Vaše věc. "Dodnes nevíme, co bylo předmětem plnění. Některé faktury byly navíc proplaceny, ač bylo patrné, že jsou duplicitní - tedy stejné číslo faktury, stejné datum, jen třeba vyšší částka. Přesto byly díky panu Mlejnskému bez prodlevy ABL proplaceny," říkají opoziční zastupitelé z TOP 09 a Hnutí pro Prahu 11.

Do výběrových řízení se v Městské části Praha 11 podle dostupných dokumentů většinou hlásily tři firmy: ABL, ABI Spec. a firma bývalého náměstka ministra vnitra Michala Moroze. Opoziční zastupitelé z Prahy 11 navíc zjistili, že firma ABI má sice oficiálně sídlo v Moravské Ostravě, z dokumentace České pošty při zasílání jedné korespondence vyplynulo, že zásilka byla zřejmě automaticky přeposlaná na stejnou pražskou adresu, jakou má sídlo ABL. Zastupitelé mají k dispozici údajně i fakturu, kterou vystavila ABI Spec. s razítkem ABL.

Kurzy

Kurzovní lístek: 7.12.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,280 24,400
USD 22,510 22,690
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články