Cena zemního plynu klesne u RWE od října o 2,5 procenta

27. 8. 2009 – 14:59 | Energie | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Cena zemního plynu klesne u RWE od října o 2,5 procenta
Foto:SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Zákazníci skupiny RWE ušetří na výdajích za zemní plyn i v prvních chladných měsících letošní topné sezony. S platností od 1. října se konečné ceny zemního plynu od skupiny RWE pro domácnosti sníží v průměru o 2,5 %. Za letošní rok poklesne celkově průměrná cena pro domácnosti o více než 11 %.


„Snížení cen zemního plynu pro čtvrté čtvrtletí je dáno především příznivým vývojem směnného kurzu koruny vůči americkému dolaru. Naopak ceny ropných derivátů rostou, což ovlivní ceny pro další kvartál. To je také důvod, proč neočekáváme další pokles cen na začátku roku 2010,“ uvedl Tomáš Varcop, člen představenstva RWE Transgas zodpovědný za národní obchod.

- ČEZ se chystá vstoupit na trh s plynem
- Zemní plyn: Spotřeba v ČR za 1. pololetí klesla o 10,5 procenta
-
Cena plynu pro domácnosti klesne, někde až o 9 procent

Od začátku roku zemní plyn zlevnil pro zákazníky skupiny RWE už potřetí a celkově průměrná cena pro domácnosti poklesla o více než 11 %. To pro domácnost, která zemní plyn využívá k vytápění, ohřevu vody a vaření, znamená snížení ročních výdajů za plyn o téměř tři tisíce korun.
 
Nejvýraznější snížení cen od začátku roku zaznamenají zákazníci na jižní Moravě, tam cena poklesla v průměru o 13,3 %.
 
Cena ropy opět narostla za první polovinu letošního roku o cca. 20 USD za barel. Tento klíčový faktor zbrzdí pokles cen zemního plynu na počátku příštího roku. Naše předpoklady však naznačují, že by nemuselo dojít k cenovému nárůstu, ale že cena plynu pro domácnosti si zřejmě udrží úroveň ze 4. kvartálu letošního roku. „Očekáváme, že cena zemního plynu i na počátku roku 2010 zůstane stabilní, pokud nedojde k zásadnímu obratu ve vývoji klíčových vstupů – ceny ropy a směnného kurzu USD vůči koruně,“ doplnil Tomáš Varcop.

Cena zemního plynu poklesne i u firmy E.ON, dokonce více.

Kurzy

Kurzovní lístek: 22.7.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,120 25,200
USD 23,090 23,190
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články