Cena zemního plynu pro domácnosti i firmy v červenci vzroste

31. 5. 2010 – 15:59 | Energie | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Cena zemního plynu pro domácnosti i firmy v červenci vzroste
Měsíční náklady u průměrné domácnosti využívající zemní plyn na vaření, ohřev vody a vytápění tak vzrostou zhruba o 100 korun, Foto: SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Společnost RWE Transgas zvýší od července zákazníkům z řad domácností ceny zemního plynu v průměru o 4,9 procenta. E.ON zvýší od července ceny zemního plynu domácnostem a podnikatelům o šest procent.

Hlavním důvodem pro zvyšování cen je růst cen zemního plynu na světových trzích a oslabování koruny. „Velkým odběratelům plynu cenu zvyšovat nebudeme, neboť mají sjednány individuální podmínky,“ řekl tiskový mluvčí společnosti E.ON Vladimír Vácha.

„Do cen zemního plynu pro třetí čtvrtletí letošního roku se negativně promítá výrazné oslabení kurzu českého koruny vůči americkému dolaru. Koruna je v současné době s hodnotou přes 20 korun nejslabší za posledních patnáct měsíců,“ řekl Tomáš Varcop, obchodní ředitel a člen představenstva společnosti RWE Transgas.

Měsíční náklady u průměrné domácnosti využívající zemní plyn na vaření, ohřev vody a vytápění tak vzrostou zhruba o 100 korun. Domácnosti, která zemní plyn používá pouze k vaření, stoupnou měsíční náklady přibližně o čtyři koruny. Cena zemního plynu se zvyšuje na začátku léta, kdy je spotřeba nejnižší z celého roku.

Společnost RWE zvýší ceny zemního plynu od 1. srpna letošního roku i středním a velkým odběratelům. „Smlouvy pro střední a velké odběratele jsou sjednávány individuálně a nelze říct o kolik se ceny zvýší,“ řekla agentuře Mediafax Simona Hladíková, tisková mluvčí RWE Transgas.

Společnost Pražská plynárenská (PP) nezmění ve třetím čtvrtletí letošního roku ceny zemního plynu pro domácnosti. Informovala o tom v pondělí společnost PP.

„Ceny za zemní plyn nebudeme ve třetím čtvrtletí domácnostem zvyšovat,“ řekl Miroslav Vránek, vedoucí kanceláře obchodního ředitele společnosti PP.

-Mediafax

Může se hodit: Aktuální ceník RWE Energie (PDF formát)

Kurzy

Kurzovní lístek: 8.12.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,270 24,390
USD 22,470 22,650
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články