Ceny bytů rostou jen v Ostravě, přesto jsou jedny z nejlevnějších

- Bydlení autor: Redakce NašePeníze.cz

Ostrava je jediným z velkých českých měst, kde zdražují byty. Vyplývá to z údajů jednoho z tuzemských realitních serverů.

Stále je ale bydlení v Ostravě levnější než ve většině dalších měst v ČR

Stále je ale bydlení v Ostravě levnější než ve většině dalších měst v ČR , zdroj: NašePeníze.cz

"Server má aktuálně v nabídce téměř 160 tisíc nemovitostí, inzerují na něm všechny významné realitní sítě jako RE/Max, Century 21 nebo Realitní společnost České spořitelny i lokální realitní kanceláře, takže údaje jsou vypovídající," uvedl mediální zástupce serveru Marek Pražák.

Průměrná cena za metr čtvereční bytu je na počátku posledního letošního čtvrtletí podle údajů portálu v Ostravě skoro o čtyři procenta vyšší, než byla v polovině roku. Růst cen, a to o 0,4 procenta, zaznamenalo ve třetím čtvrtletí ještě Brno. Ve všech ostatních krajských městech včetně Prahy pak šly ceny bytů mezičtvrtletně dolů.

Ceny nejčastěji prodávaných bytů (60 m2) vzrostly v Ostravě od začátku roku o více než desetinu, což je v celorepublikovém srovnání naprostá výjimka. "Stále je ale bydlení v Ostravě levnější než ve většině dalších měst v ČR, nižší ceny jsou pouze v Ústí nad Labem," řekl ředitel portálu Jan Štěp.

-Ivana Gracková,Mediafax

Kam dál?

- Ceny bytů klesly o 14 %... Podle ČNB to prý stačí

- Ceny bytů klesají, nebo rostou? Statistici se přou s developery a realitkami

Tagy: bydlení byty reality ceny bytů