Ceny bytů v Česku opět rostou, zlevňují pouze v Praze

- Bydlení autor: Redakce NašePeníze.cz

Ceny bytů v mimopražských regionech zastavily pokles z prvního pololetí, když od července do září stouply o 2,1 procenta. V hlavním městě však byty ve třetím čtvrtletí dále mezikvartálně zlevnily, a to o 1,4 procenta.

Foto: NašePeníze.cz

Foto: NašePeníze.cz,zdroj: NašePeníze.cz


Povzbudivé výsledky ve třetím čtvrtletí však ještě nemusejí znamenat obrat k výraznějšímu zdražování bytů. „Pro příští rok očekáváme spíše stagnaci cen, případně její mírnou korekci směrem nahoru v řádu nula až pět procent. Postupný růst cen rezidenčních nemovitostí by mohl nastat až od roku 2011, ovšem již ne takovým tempem, jak tomu bylo v předešlých třech letech,“ uvedl analytik poradenské společnosti King Sturge Ondřej Novotný.

-
Bydlení: Kdo může váš byt užívat, i když s tím nesouhlasíte?
- Koupit byt můžete i hluboko pod tržní hodnotou. Jak na to?
- Investice do bytu: Jak nepropásnout správnou chvíli pro prodej bytu

Z hlediska srovnání nabídkových cen bytů s průměrem roku 2005 je podle Českého statistického úřadu v republice nyní průměrná hodnota bydlení o 56,5 procenta vyšší. V metropoli je bydlení oproti roku 2005 v průměru dražší o 43,2 procenta, v mimopražských oblastech dokonce bezmála o 70 procent.TIP: Domy, byty a pozemky najdete na serveru HledámReality.cz

Tagy: půjčka peníze finance rozpočet pojištění hotovost úvěr tiskové zprávy