Černý facebook vám ukradne profil a okrade vaše přátele

- Věda a technika autor: Redakce NašePeníze.cz

Po nejoblíbenější sociální síti facebooku se rychlostí blesku šíří nový obtěžující virus. Jako už několikrát v minulosti nabízí přebarvení profilu uživatele. Je to podvod a pozor na něj!

Ve chvíli, kdy kliknete na odkaz pod obrázkem, virus se rozšíří mezi vaše přátele a krade i od nich citlivé údaje. Foto: NašePeníze.cz

Ve chvíli, kdy kliknete na odkaz pod obrázkem, virus se rozšíří mezi vaše přátele a krade i od nich citlivé údaje. Foto: NašePeníze.cz , zdroj: NašePeníze.cz

Virus se snaží uživatele "ulovit" pomocí obrázku, který si můžete prohlédnout pod titulkem článku. Slibuje, že po rozkliknutí odkazu pod obrázkem si každý bude moct změnit barvu facebookového profilu z klasické modré na černou.

Přitom jediný bližší pohled odhalí, že autoři tohohle podvodu ani nezkontrolovali pravopis. Jinak by těžko napsali faecbook místo facebook.

Tak jako tak ovšem přebarvení samozřejmě nefunguje. A ve chvíli, kdy kliknete na odkaz pod obrázkem, virus se rozšíří mezi vaše přátele a krade i od nich citlivé údaje.

"Je to obdoba dříve rozšířeného podvodu Facebook Red. A to nebezpečí je hlavně v tom, že jménem uživatele publikuje odkazy na pochybné stránky," přibližuje podobné podfuky specialista na sociální sítě Pavel Neuman.

Zoufat ale nemusíte ani v případě, že jste se nechali příslibem černého facebooku zlákat. Server Cyberwarzone radí, jak se všetečné aplikace zbavit.

Stačí jen najet na tuto stránku, najít v seznamu aplikací tu, která slibuje černý facebook a jednou provždy ji vymazat. A pokud by ani to neklaplo, pořád můžete kontaktovat správce nejpopulárnější sociální sítě.

Tagy: Facebook podvod internet