Certifikát BALANCE 6 od AXA opět s maximální úrovní zhodnocení

15. 6. 2011 – 14:10 | Tiskové zprávy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Certifikát BALANCE 6 od AXA opět s maximální úrovní zhodnocení
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Maximální úroveň zhodnocení 13 % i ve druhém roce vyneslo klientům jednorázové investiční životní pojištění Certifikát BALANCE 6 od AXA.

Vysoký výnos souvisí se silným růstem amerického akciového indexu Standard & Poor's 500 (SPX Index), který ve sledovaném období dosáhl 77,7 %.

„Díky investiční strategii Certifikátu BALANCE 6, založené na široce diverzifikovaném portfoliu, mají klienti možnost využít potenciál finančního trhu a zajímavě zhodnotit svou investici,“ uvedl Ľubor Vrlák, ředitel produktových linií AXA ČR a SR. „V prvním roce přinesla klientům Certifikátu BALANCE 6 vynikající zhodnocení ropa, v druhém roce americký akciový index Standard & Poor's 500. V obou letech klientům investice vynesla maximální úroveň zhodnocení 13 %“, uzavřel Vrlák.

Investiční strategie „Lock The Best Note“
Certifikát BALANCE 6 využívá investiční strategii „Lock The Best Note“, která za každý rok pojištění umožňuje, na základě vývoje zhodnocení jednoho ze šesti základních aktiv indexového koše, zvýšit hodnotu počátečního vkladu podle výsledku nejvýkonnějšího aktiva. Na konci prvního roku se vyhodnotil vývoj všech šesti sledovaných aktiv oproti jejich hodnotám na počátku pojištění a vybral se nejlepší z nich. Jeho procentní zhodnocení se započetlo do participačního součtu pro celkové zhodnocení.

V následujícím roce, resp. dalších letech už toto aktivum není do indexového koše zahrnuto. Během každého následujícího roku se uvedený postup vždy opakuje se zbylými aktivy. V každém roce lze připsat nanejvýš 13 procentních bodů. Za 6 let tak hodnota participačního součtu může dosáhnout až 78 % počáteční hodnoty vložených prostředků. Na konci pojištění je garantována výplata 100 % vložených prostředků.

Indexový koš šesti indexů Certifikátu BALANCE 6:
1. Ropa – WTI OIL FIRST FUTURE - nejvýkonnější v 1. roce (vyřazen z indexového koše v roce 2010)
2. Zlato – GOLD LIME SPORT PRICE
3. S&P GSCI Agricultural Index Excess Return
4. Evropský akciový index DOW JONES EUROSTOXX 50
5. Japonský akciový index NIKKEI 225
6. Americký akciový index S&P 500 - nejvýkonnější v 2. roce (vyřazen z indexového koše v roce 2011)

Kurzy

Kurzovní lístek: 7.12.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,270 24,390
USD 22,470 22,650
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články