Češi jsou "kastrůlkáři", jídlo si do práce nosí z domova

29. 5. 2011 – 18:57 | Životní styl | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Češi jsou "kastrůlkáři", jídlo si do práce nosí z domova
Alespoň jednou týdně se v restauraci stravuje přibližně 32 procent Čechů | zdroj: NašePeníze.cz

Přes 40 procent Čechů si do práce nosí jídlo z domova, zhruba 26 procent se stravuje ve firemních kantýnách, 12 procent využívá nabídek poledních menu v restauracích a 13 procent si koupí bagetu či sendvič. Zhruba šest procent lidí neobědvá vůbec, vyplývá to z průzkumu agentury Ipsos Tambor.

Analýzu zaměřenou na stravovací návyky Čechů si nechala vypracovat společnost KPMG ČR.

"Nosit si do práce jídlo připravené doma je tak trochu český fenomén," uvedla Marika Konečná ze společnosti KPMG. Trend domácího vaření a nošení jídla z domova má podle jejích slov v Česku silný historický základ. Začíná to přípravou svačiny dětem do školy a požadavkem minimálně jednoho teplého jídla pro rodinu denně. "Navíc ho zřejmě v poslední době podporuje také současná popularita nejrůznějších televizních pořadů o vaření, výstav a knih zaměřených na gastronomii," řekla Konečná.

Alespoň jednou týdně se v restauraci stravuje přibližně 32 procent Čechů. Pravidelně denně zajde na jídlo do restaurace jen šest procent Čechů. Naopak jen jednou za čtvrt roku či ještě méně často se v restauraci stravuje téměř 30 procent oslovených.

Zhruba 27 procent Čechů se chce s cenou za jídlo v restauraci vejít do 100 korun. Přibližně 30 procent respondentů nemá problém s částkou mezi 100 a 150 korunami, 19 procent uvedlo jako akceptovatelnou částku mezi 150 a 200 korunami. Zhruba 1,5 procenta respondentů do restaurací nechodí vůbec.

"Je vidět, že pokud se obědvá v restauracích, nesmí výdaje neúměrně zatížit domácí rozpočet. Cena ještě hraje významnou roli," dodala Konečná.

Kam dál?

- Potraviny a drogerii Češi nejraději nakupují ve slevách

- Češi si průměrně otevírají běžný účet ve svých 24 letech

- Proč nejsou Češi ochotní platit za standardní a nadstandardní zdravotní péči?

-Tomáš Králícek | MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 24.2.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,300 25,380
USD 23,280 23,400
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články