Češi státu půjčili pomocí dluhopisů již přes 20 miliard korun

- Investice autor: Redakce NašePeníze.cz

Téměř 33 tisíc Čechů si podle ministerstva financí (MF) koupilo a zaplatilo státní dluhopisy za 20,4 miliardy korun. Informovalo o tom ve středu na svých internetových stránkách ministerstvo financí.

Kromě 33 tisíc domácích fyzických osob objednávky uhradilo také 76 zahraničních fyzických osob a 57 neziskových organizací, Foto:SXC

Kromě 33 tisíc domácích fyzických osob objednávky uhradilo také 76 zahraničních fyzických osob a 57 neziskových organizací, Foto:SXC , zdroj: NašePeníze.cz

Podle statistik ministerstva byl největší zájem o jednoletý diskontovaný dluhopis, kterého se prodalo 9,5 miliardy korun. Dalších téměř devět miliard pak lidí investovali do pětiletého reinvestičního dluhopisu a zbylých 1,9 miliard bylo použito na nákup pětiletého kuponového dluhopisu.

TIP: Ministerstvo financí: Vydejte si vlastní dluhopisy

Kromě 33 tisíc domácích fyzických osob objednávky uhradilo také 76 zahraničních fyzických osob a 57 neziskových organizací.

Co se týče fyzických osob, 59 % upisovatelů dluhopisů jsou muži a 41 % jsou ženy. Věk třetiny fyzických osob se pohybuje v pásmu 61 – 70 let. Více než polovina držitelů dluhopisů se nachází v pásmu 51 – 70 let.

"Maximální hodnota objednávky činí 306 mil. Kč, minimální objednávky registrujeme ve výši jeden tisíc korun," uvedlo ministerstvo.

 

-David Vandrovec | MED

Tagy: dluhopisy peníze statni investice