Češi v zimě více sportovali a také utráceli

- Životní styl autor: Redakce NašePeníze.cz

Až 32 procent Čechů navštěvuje tuzemské regiony hlavně kvůli turistice a sportu, to je o pět procentních bodů více než loni. Informovala o tom v pondělí agentura cestovního ruchu CzechTourism.

Domácí turisté v českých destinacích v zimě více utráceli a déle se v nich zdrželi, Foto: SXC

Domácí turisté v českých destinacích v zimě více utráceli a déle se v nich zdrželi, Foto: SXC,zdroj: NašePeníze.cz

Podíl poznávání, jako druhého nejčastěji uváděného důvodu, se naopak o sedm procentních bodů snížil na 11 procent. Mezi nejlákavější aktivity stále patří pěší a poznávací turistika, lyžování a zimní sporty.

Domácí turisté v českých destinacích v zimě také více utráceli a déle se v nich zdrželi. Vyplývá to z výsledků zimní etapy monitoringu domácího cestovního ruchu, ve kterém bylo osloveno přes 25 tisíc tuzemských návštěvníků v 17 turistických regionech České republiky.

Celkem 86 procent respondentů utratí za jeden den v průměru do jednoho tisíce korun. Oproti zimě 2010 se počet návštěvníků, kteří utratí 500 až 1000 korun, zvýšil o šest procentních bodů. Podíl návštěvníků, kteří v regionu utratí za jeden den částku do 200 korun, naopak mírně klesl. Ubylo i jednodenních výletů a přibylo delších pobytů. Podíl respondentů, kteří se v destinaci zdrží na tři až sedm nocí, se v porovnání s rokem 2010 zvýšil o tři procentní body na 13 procent.

-Tomáš Králícek | med