Česká pojišťovna po vichřicích očekává přes dva tisíce škod za desítky milionů korun

- Tiskové zprávy autor: Redakce NašePeníze.cz

Česká pojišťovna eviduje z pátečních a sobotních bouřek s krupobitím, poryvy větru a přívalovými dešti již téměř 600 škod svých klientů. Podle prvních odhadů odhaduje ČP, že jí v následujících dnech klienti oznámí přes 2000 škod za desítky milionů korun.

Foto:SXC

Foto:SXC , zdroj: NašePeníze.cz


Nejčastěji se ČP ozývali klienti z Moravskoslezského kraje, odkud je zhruba polovina všech hlášení. Naprostá většina vzniklých škod se nachází na severu území regionu v okresech Karviná – zatím hlášeno 130 pojistných událostí, Frýdek-Místek - 64, Ostrava – 42,  Opava – 38.

Nejčastěji oznamovali klienti ČP zničenou krytinu střech i nosních střešních konstrukcí, rozbitá okna, zničení nebo poškození elektrospotřebičů bleskem, lokální zatopení sklepů a poškození vozidel krupobitím. Mobilní technici ČP jsou již v terénu a dokumentují škody, které v některých případech i u rodinných domů dosahují až statisícových částek.

V jiných částech republiky není podle ČP situace tak kritická, ve středních Čechách se očekává zhruba kolem 20 hlášení za jednotlivé okresy, výjimkou je okres Mladá Boleslav s více než 50 událostmi. Na západě, jihu i severu Čech předpokládají likvidátoři České pojišťovny kolem stovky škod, stejně tak tomu bude i v hlavním městě. Více postiženou oblastí jsou ještě ve východních Čechách okresy Jičín se 66 škodami a Rychnov nad Kněžnou se 33 pojistnými událostmi.

Tagy: půjčka peníze finance rozpočet pojištění hotovost úvěr tiskové zprávy