Česká spořitelna chce nabízet i elektřinu a plyn

20. 8. 2014 – 17:18 | Energie | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Česká spořitelna chce nabízet i elektřinu a plyn
Česká spořitelna se rozhodla rozšířit nabídku služeb o prodej elektřiny a plynu domácnostem. České národní bance se příliš nelíbí, že by tyto služby nabízela banka přímo na svých pobočkách. Foto:NašePeníze.cz | zdroj: NašePeníze.cz

Česká spořitelna se rozhodla rozšířit nabídku služeb o prodej elektřiny a plynu domácnostem. České národní bance se příliš nelíbí, že by tyto služby nabízela banka přímo na svých pobočkách.

Podle odborníků má banka šanci uspět i díky své velké pobočkové síti a klientské základně.

„Můžeme říci jen tolik, že lidé, kteří se přihlásili do pilotního projektu, dostávají od července energii od naší dceřiné společnosti Erste Energy Services v ostrém provozu. Další využití nového obchodního modelu posuzujeme,“ řekla Klára Pačesová, mluvčí České spořitelny.

„Česká národní banka obecně považuje za rozumné, aby banky zůstaly finančními institucemi a soustředily se na poskytování služeb na finančním trhu. V rámci bankovní pobočky může být část prostor pronajata jiné osobě, která bude nabízet nefinanční služby,“ reagovala na dotaz Česká národní banka.

Erste Energy Services a.s., je 100% dceřiná společnost České spořitelny, významné banky na českém trhu, která se dlouhodobě věnuje mimo jiné i problematice energetiky. Velmi intenzivně se zabývá projekty v oblasti obnovitelných zdrojů, kde je lídrem trhu v oblasti financování. 

Česká spořitelna patří také mezi největší obchodníky s elektřinou na Pražské energetické burze (PXE). Logickým krokem se tak stalo v roce 2012 založení společnosti Erste Energy Services, které umožnilo začít obchodovat s fyzickou elektřinou. Tímto se stala vůbec první bankou na českém trhu, která se začala zabývat problematikou výkupu elektřiny z obnovitelných zdrojů a realizací dodávek elektřiny koncovým odběratelům. V červnu 2013 získala společnost Erste Energy Services licenci na obchod s plynem. 

Společnost je registrována u OTE jako obchodník s elektrickou energií a plynem. Zároveň je subjektem zúčtování s přístupem na krátkodobý trh s elektřinou (OKO). Je držitelem všech potřebných licencí a oprávnění, aby byla kredibilním partnerem v oblasti energetiky. Ve spolupráci s Českou spořitelnou jsme schopni nabízet nejen fyzickou dodávku elektřiny, ale i produkty pro finanční zajištění vývoje ceny elektřiny na energetickém trhu.

Kurzy

Kurzovní lístek: 8.12.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,270 24,390
USD 22,470 22,650
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články