Česká spořitelna přebírá bohaté klienty HSBC banky, která ruší běžné účty

- Banky autor: Redakce NašePeníze.cz

Česká spořitelna (ČS) převezme tuzemskou pobočkovou síť banky HSBC pro soukromou klientelu. HSBC se orientovala na bohaté zákazníky a nyní se zaměří pouze na firmy.

HSBC banka ruší běžné účty, Foto: SXC

HSBC banka ruší běžné účty, Foto: SXC , zdroj: NašePeníze.cz


Vzhledem k ukončení poskytování služeb osobního bankovnictví HSBC v České republice klienti HSBC Premier mohou využít bankovní služby České spořitelny. Podle dohody Česká spořitelna převezme pobočkovou síť HSBC Premier (2 pobočky v Praze, 1 v Brně) a nabídne pracovní pozice jejím osobním bankéřům. Stávající klienti HSBC Premier tak budou mít možnost plynulého přesunu bankovních služeb do České spořitelny, která poskytne služby klientům na stejném místě. Podrobnosti budou k dispozici na konci ledna.

„Klientům HSBC poskytneme transakční účet a související služby ve srovnatelném rozsahu a zároveň zachováme stávající standardy obsluhy. Pobočky HSBC budou i nadále poskytovat služby výhradně této klientele, která zároveň získá výhody plynoucí z např. toho, že máme nejširší síť bankomatů nebo nejobsáhlejší internetové bankovnictví,“ uvedl Martin Techman, ředitel úseku rozvoj obchodu České spořitelny. „Chceme tímto krokem vstoupit  do nového segmentu movitých klientů a díky know-how od HSBC využít  jedny z celosvětově nejlepších zkušeností v oblasti obsluhy této klientely,“ dodal Martin Techman.

Kam dál?
- HSBC Banka ruší účty běžným klientům a omezuje aktivity
- Recese pokračuje: Lidé se bojí o práci, nebojí se již o peníze v bankách
- Citibank v Česku zruší polovinu poboček, chce šetřit

Tagy: půjčka peníze finance rozpočet pojištění hotovost úvěr tiskové zprávy