Česká spořitelna propustí až 550 lidí

- Práce autor: Redakce NašePeníze.cz

Po analýze, jak počet zaměstnanců nastavit tak, aby byla banka efektivní a zároveň vysoce výkonná a konkurenceschopná, plánuje Česká spořitelna v prvním čtvrtletí 2011 snížit počet zaměstnanců až o 5 % (až 550 míst).

Úbytek personálu prý nebude mít podle banky negativní dopad na služby a obsluhu klientů, Foto: NašePeníze.cz

Úbytek personálu prý nebude mít podle banky negativní dopad na služby a obsluhu klientů, Foto: NašePeníze.cz,zdroj: NašePeníze.cz

Cílem plánovaného opatření, jež navazuje na kroky směrem k posilování výkonnosti banky v oblasti procesů a systémů z let 2009 a 2010, je eliminovat ta pracovní místa, která dlouhodobě nemají dostatečnou efektivitu nebo se ukázala jako nadbytečná.

Propouštění nebude mít podle banky negativní dopad na služby a obsluhu klientů. Česká spořitelna prý naopak počítá s dalším dynamickým rozvojem v oblasti drobného i korporátního bankovnictví.

Se snížením počtu pracovních míst přichází Česká spořitelna až v době, kdy se ekonomika začíná již vzpamatovávat, v době krize banka toto opatření odkládala. Česká spořitelna bude propouštění realizovat maximálně citlivě k dotčeným zaměstnancům.
 

Tagy: práce banky Česká spořitelna