Česká spořitelna testuje v Jihočeském kraji novou pojízdnou pobočku

- Tiskové zprávy autor: Redakce NašePeníze.cz

Pobočková síť České spořitelny se rozrostla o další novinku – pojízdnou pobočku. Klienti ji mohou prozatím využívat v Bavorově a Bernarticích, kde ji banka začala v dubnu letošního roku testovat.

Placeholder

Placeholder , zdroj: tisková zpráva

Česká spořitelna tak navazuje na loňské uvedení vůbec první mobilní pobočky v České republice, která slouží klientům převážně v době rekonstrukce stávajících kamenných poboček a je samostatně nepojízdná. Nová pojízdná pobočka je ovšem mnohem flexibilnější.

„I přes téměř 200 let historie jsme velice inovativní bankou a přicházíme s novinkami prospěšnými pro celý bankovní trh. Jako první v ČR jsme zavedli například mobilní bankomat, mobilní pobočku, bankomat i pobočku pro nevidomé a teď jako první zavádíme pobočku pojízdnou. Testujeme ji sice teprve měsíc, ale už teď máme od klientů velice dobré ohlasy,“ řekl Tomáš Vaníček, ředitel odboru řízení pobočkové sítě České spořitelny. Máme nejširší síť kamenných poboček v České republice a v budoucnu plánujeme rozšířit také počet poboček pojízdných. Chceme být na blízku klientům i v dalších krajích České republiky, zvláště pak v obcích, kde dosud kamennou pobočku nemáme,“ dodal Tomáš Vaníček.

Klienti mohou v pojízdné pobočce vyřídit základní bezhotovostní i limitované hotovostní služby. Pro hotovostní transakce je denní limit 100 tis. Kč a klienti si hotovost mohou objednat buď osobně v pojízdné pobočce týden dopředu, nebo telefonicky či emailem dva dny dopředu. Obsluhu klientů zajistí vždy dva poradci České spořitelny. Poplatky jsou v pojízdné pobočce stejné jako ve všech ostatních pobočkách.

V tuto chvíli mohou pojízdnou pobočku využívat obyvatelé Bavorova, a to každé úterý od 9 do 12:30 a od 13:30 do 17 hodin. Obyvatelé Bernartic mohou pobočku využívat každý čtvrtek ve stejném čase. Design pobočky tvoří mapa kraje, kudy pobočka projíždí. Na přítomnost pojízdné pobočky a její otevírací dobu pak upozorňují zvukové znělky.

Tagy: banka Jihočeský kraj Česká spořitelna pojízdná pobočka