Česká spořitelna vydělává víc, než mateřská ERSTE

- Firmy autor: Redakce NašePeníze.cz

Česká spořitelna vykázala k 30. září 2013 neauditovaný konsolidovaný čistý zisk počítaný podle mezinárodních standardů pro finanční výkaznictví (IFRS) ve výši 11,48 mld. Kč. Meziročně tak zisk poklesl o 2,6 % z 11,79 mld. Kč. Zisk České spořitelny je však stále vyšší, než mateřské rakouské skupiny ERSTE, která ve stejném období vydělala 10,8 miliardy korun.

Zisk České spořitelny je však stále vyšší, než mateřské rakouské skupiny ERSTE, která ve stejném období vydělala 10,8 miliardy korun. Foto:NašePeníze.cz

Zisk České spořitelny je však stále vyšší, než mateřské rakouské skupiny ERSTE, která ve stejném období vydělala 10,8 miliardy korun. Foto:NašePeníze.cz , zdroj: NašePeníze.cz

„Česká ekonomika se konečně dostává z rok a půl trvající recese a začíná se zlepšovat i důvěra domácností v další vývoj. Nás také těší jejich zvyšující se zájem o hypoteční a spotřebitelské úvěry a rostoucí poptávka firemních klientů po financování jejich projektů. Ceníme si rostoucího objemu vkladů v České spořitelně, za nímž stojí vysoká důvěra a spokojenost našich klientů,“ uvedl Pavel Kysilka, generální ředitel a předseda představenstva České spořitelny.

„Podařilo se nám získat nejprestižnější ocenění na poli společenské zodpovědnosti, Cenu Via Bona. Potvrdilo se, že společenská zodpovědnost nespočívá jen ve finančním dárcovství, ale neméně v dobrovolnictví a přímém zapojení zaměstnanců firmy. Za to patří všem mým kolegyním a kolegům velké uznání a dík,“ dodal Pavel Kysilka.

Tagy: banka zisk firmy Česká spořitelna erste