Česká televize bude dál vysílat losování loterií zadlužené Sazky

11. 4. 2011 – 14:34 | Firmy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Česká televize bude dál vysílat losování loterií zadlužené Sazky
Sazka bude dluh ČT nejspíš splácet postupně, Foto: S | zdroj: NašePeníze.cz

Česká televize (ČT) bude i nadále vysílat losování loterií zadlužené Sazky, i přesto, že za něj veřejnoprávní televizi dluží kolem deseti milionů korun. Insolvenční správce Sazky Josef Cupka agentuře Mediafax v pondělí řekl, že se na tom dohodl s vedením ČT.

"Ráno jsem v ČT jednal a dohodli jsme se. Ještě chvíli by se to (losování loterií - pozn. red.) mohlo vysílat," řekl Cupka.

Přibývají další výherci, kteří přihlašují své výhry mezi pohledávky Sazky

 

Podle něj dluží Sazka České televizi za dva až tři měsíce vysílání, vyjádřeno v penězích by se mělo jednat o zhruba deset milionů korun. "Je to pohledávka za podstatou (pohledávka vzniklá po prohlášení konkurzu, která se uspokojuje plně a kdykoli v průběhu řízení - pozn. red.). ČT tak o tyto peníze nepřijde, ať už by se úpadek řešil jakoukoliv formou," doplnil Cupka a naznačil, že Sazka bude dluh ČT nejspíš splácet postupně. "Možný je i splátkový kalendář," nevyloučil Cupka tuto variantu.

Podle Anny Freimanové z tiskového oddělení ČT jedná veřejnoprávní televize v této záležitosti se všemi zúčastněnými stranami. "ČT má smlouvu, která zajišťuje velmi slušné výnosy a v tuto chvíli nevidí důvod losování zastavit," řekla Freimanová a dodala, že nezaplacená faktura za prosinec je na necelých pět milionů korun.

-Filip Sušanka | MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 25.7.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,280 25,400
USD 23,290 23,470
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články