Česká televize bude dál vysílat losování loterií zadlužené Sazky

- Firmy autor: Redakce NašePeníze.cz

Česká televize (ČT) bude i nadále vysílat losování loterií zadlužené Sazky, i přesto, že za něj veřejnoprávní televizi dluží kolem deseti milionů korun. Insolvenční správce Sazky Josef Cupka agentuře Mediafax v pondělí řekl, že se na tom dohodl s vedením ČT.

Sazka bude dluh ČT nejspíš splácet postupně, Foto: S

Sazka bude dluh ČT nejspíš splácet postupně, Foto: S , zdroj: NašePeníze.cz

"Ráno jsem v ČT jednal a dohodli jsme se. Ještě chvíli by se to (losování loterií - pozn. red.) mohlo vysílat," řekl Cupka.

Přibývají další výherci, kteří přihlašují své výhry mezi pohledávky Sazky

 

Podle něj dluží Sazka České televizi za dva až tři měsíce vysílání, vyjádřeno v penězích by se mělo jednat o zhruba deset milionů korun. "Je to pohledávka za podstatou (pohledávka vzniklá po prohlášení konkurzu, která se uspokojuje plně a kdykoli v průběhu řízení - pozn. red.). ČT tak o tyto peníze nepřijde, ať už by se úpadek řešil jakoukoliv formou," doplnil Cupka a naznačil, že Sazka bude dluh ČT nejspíš splácet postupně. "Možný je i splátkový kalendář," nevyloučil Cupka tuto variantu.

Podle Anny Freimanové z tiskového oddělení ČT jedná veřejnoprávní televize v této záležitosti se všemi zúčastněnými stranami. "ČT má smlouvu, která zajišťuje velmi slušné výnosy a v tuto chvíli nevidí důvod losování zastavit," řekla Freimanová a dodala, že nezaplacená faktura za prosinec je na necelých pět milionů korun.

-Filip Sušanka | MED

Tagy: vysílání sázka losování Česká televze