Česká televize do dvou let spustí pátý kanál ČT5

17. 7. 2010 – 8:52 | Média | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Česká televize do dvou let spustí pátý kanál ČT5
Internet bude na jednu stranu sluhou programů a na druhou stranu bude ambiciózní, Foto: ČT/NašePeníze.cz | zdroj: NašePeníze.cz

Veřejnoprávní Česká televize chce do dvou let spustit pátý kanál ČT5, který bude čistě internetový.

V rozhovoru pro Rádio Česko to v pátek řekl končící šéf zpravodajství ČT Milan Fridrich, který bude mít v ČT od srpna na starost právě nová média.

"Za rok za dva by Česká televize měla mít velmi silný pátý program nebo pátý kanál, který by v sobě sdružoval všechny čtyři programy ostatní, respektive jejich internetové aplikace a nabízel by i spoustu věcí, které na těch programech nenajdeme," uvedl v rádiu nastupující ředitel divize nových médií Fridrich.

 

Aktuálně: Soud nařídil exekuci na majetek České televize

 

Podle něj bude ČT5 čistě internetovou televizí. Svých portálů se dočkají i ostatní programy: "Česká televize má nejenom svůj hlavní web, ale má i portál ČT24.cz a chce budovat další specializované: sportovní, pro jedničku, pro dvojku a tak podobně," prozradil Fridrich. Na internetových stránkách by mohly v budoucnu být i některé sportovní přenosy, které by nemohla ČT z nejrůznějších důvodů odvysílat v klasickém vysílání. Fridrich přitom nevyloučil, že je¨jich sledování by bylo zpoplatněné.

"Internet bude na jednu stranu sluhou programů a na druhou stranu bude ambiciózní, odpoutá se a bude dávat něco navíc, kvůli čemu bude dobré na ně jít, i když se člověk dívá na klasickou televizi," prohlásil Fridrich v pořadu Týden v médiích. Fridrich se stane ředitelem divize nových médií k 1. srpnu 2010.

Přibližný počet zaměstnanců ani předpokládaný rozpočet zatím její nový šéf nechtěl zveřejnit. Podle informací Rádia Česko se ale zástupkyní ředitele nově vytvářené divize stane současná moderátorka a dramaturgyně Hyde Parku Pavlína Kvapilová. Zpravodajství veřejnoprávního média bude po Fridrichovi řídit někdejší zpravodaj ČT ve Spojených státech Roman Bradáč.

-Filip Sušanka, Mediafax

Kurzy

Kurzovní lístek: 30.5.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,660 24,780
USD 22,870 23,050
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články