České dráhy: Tržby z mezinárodní dopravy výrazně rostou, lidé častěji jezdí do zahraničí vlakem

16. 7. 2009 – 1:29 | Firmy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

České dráhy: Tržby z mezinárodní dopravy výrazně rostou, lidé častěji jezdí do zahraničí vlakem
Foto: NašePeníze.cz | zdroj: NašePeníze.cz

Zatím co mnohé letecké společnosti hlásí propad tržeb, České dráhy zaznamenaly výrazný nárůst zájmu o cestování do zahraničí vlakem. Podle výsledků za prvních pět měsíců vzrostly meziročně tržby z mezinárodní dopravy o 19 %, tedy o 63 milionů korun na celkových 396 mil. Kč.


České dráhy pochvalují prodej elektronických jízdenek eTiket. Jejich prodej jde strmě nahoru a eTikety v tuto chvíli představují 20 % všech dokladů prodaných na internetovém eShopu Českých drah. Za celý loňský rok prodaly České dráhy 12 000 eTiketů, letos je to jen za první pololetí skoro 18 000. „Každý měsíc prodáme tři až tři a půl tisíce elektronických jízdenek do zahraničí a prodej má skokově vzrůstající tendenci,“ dodává výkonný ředitel pro marketing a komunikaci Aleš Ondrůj a doplňuje: „Za prvních čtrnáct červencových dnů jsme už prodali dva tisíce eTiketů!\" Největší zájem je podle drah přitom o cestování do Německa a Rakouska. Na třetím místě je pak Maďarsko.

- České dráhy zprovozňují ve vlacích zásuvky pro mobily a notebooky
- České dráhy budou provozovat autobusy

ČD chtějí postupně obsadit část turistického trhu, kde neoperují nízkonákladové letecké společnosti. Jde zejména o metropole sousedních států, jako jsou Vídeň, Budapešť, Berlín, Varšava nebo Hamburk a Drážďany.

Kurzy

Kurzovní lístek: 26.2.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,300 25,440
USD 23,300 23,480
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články