České dráhy útočí na linku Student Agency do Drážďan

21. 5. 2009 – 11:00 | Firmy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

České dráhy útočí na linku Student Agency do Drážďan
Foto: České dráhy | zdroj: NašePeníze.cz

České dráhy začnou od července prodávat na eShopu nové zpáteční eTikety do Drážďan. Lidé se tak na výlet mohou vypravit vlakem EC za 600 korun na osobu, což je podle drah dobrá cena i ve srovnání s konkurencí. Vůbec poprvé nabídneme zákazníkům také eTikety do první třídy (Praha - Drážďany - Praha za cca 900 korun).


České dráhy: Vlakem do Drážďan a zpět rychleji a o 250 Kč levněji než žlutým autobusem

Deutsche Bahn přistoupily na návrh Českých drah a společně nabídnou zákazníkům levné zpáteční jízdenky do Drážďan. Nové eTikety Praha – Drážďany – Praha budou v prodeji na eShopu ČD od prvního července a vůbec poprvé nabídne dopravce i eTiket do první třídy.

- České dráhy zaplatí rekordní pokutu za zneužití dominantního postavení
- Cestování: Obliba autovlaků roste, České dráhy loni odvezly na Slovensko přes pět a půl tisíce aut
- Policie zatýkala za fiktivní zakázky Českých drah

Ceny jednodenních zpátečních jízdenek do Drážďan budou dostupné pro každého. První třída vyjde na 33 EUR (cca 900 Kč), za druhou pak zákazník na eShopu zaplatí jen 22 EUR (cca 600 Kč). Cena druhé třídy je tak o 250 korun nižší, než požaduje autobusová konkurence. Každý den přitom bude k dispozici 60 eTiketů do druhé a 10 eTiketů do první třídy.

„Cesta do Drážďan, kam míří zástupy Čechů za památkami i nákupy, bude díky naší nabídce srovnatelná s vnitrostátními jízdenkami třeba na Moravu,“ říká Aleš Ondrůj, výkonný ředitel pro marketing a komunikaci. „Tím se cestování do zahraničí zpřístupní mnohem širšímu okruhu cestujících, což je náš cíl. Naše nabídka je výrazně levnější, než nabídka autobusových dopravců. Jízdní doba je přitom kratší a komfort vyšší. Na vlacích EuroCity jsou nejlepší vozy naše i zahraničních dopravců.“

Na prohlídku města a nákupy mají cestující deset hodin. Nové eTikety totiž platí vždy v ranním  vlaku EC 178 Johannes Brahms, který odjíždí z Prahy hl.n. v 6:29 a do Drážďan Hbf dorazí v 8:46. Zpátky pojedou vlakem EC 179 Alois Negrelli v 19:10 (příj. do stanice Praha-Holešovice ve 21:18).

Kurzy

Kurzovní lístek: 21.6.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,790 24,910
USD 23,140 23,320
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články