České firmy by mohly v rámci obnovy Iráku pomoci se zpracováním ropy a energetikou

9. 4. 2011 – 11:38 | Firmy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

České firmy by mohly v rámci obnovy Iráku pomoci se zpracováním ropy a energetikou
Předvojem pro vstup českých firem na irácký trh má být vzájemná dohoda obou zemí o ochraně investic, Foto: SXC | zdroj: NašePeníze.cz

České podniky by mohly v rámci obnovy Iráku najít uplatnění zejména v oblasti zpracování ropy, energetice, vodárenství a zemědělství. V pátek to po setkání s šéfem Senátu Milanem Štěchem (ČSSD) prohlásil předseda iráckého parlamentu Osama Al-Nujaify.

"Určitě potřebujeme a přivítáme české firmy," řekl v pátek předseda irácké Sněmovny reprezentantů Al-Nujaify, který je v ČR na pětidenní návštěvě.

Al-Nujaify zároveň před novináři popsal svou zemi jako místo, které nemá v investičních a pracovních příležitostech v současnosti v regionu konkurenci.

Přílivu investic do Iráku předchází zlepšená bezpečnostní situace v zemi. Alespoň to Štěch slyšel od svého iráckého kolegy během jednání. "Vyslechli jsme velmi povzbudivé informace o stabilizaci, pozitivním vývoji v oblasti bezpečnosti a o hospodářské obnově," sdělil předseda horní parlamentní komory.

Předvojem pro vstup českých firem na irácký trh má být vzájemná dohoda obou zemí o ochraně investic. Přímo v Iráku ji má při své návštěvě 23. a 24 května podepsat český premiér Petr Nečas (ODS).

-Tomáš Paták | MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 20.5.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,680 24,760
USD 22,670 22,790
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články