Česko chce ušetřit na energii desítky miliard korun

12. 4. 2011 – 21:01 | Energie | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Česko chce ušetřit na energii desítky miliard korun
V Česku by se měly nároky na energetickou účinnost staveb zvyšovat postupně ve čtyřech krocích, Foto: SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Stát chce postupně snižovat energetickou náročnost budov a ušetřit tak až desítky miliard korun. Počítá s tím vyhláška připravovaná ministerstvem průmyslu a obchodu (MPO), informoval v úterý mluvčí rezortu Pavel Vlček.

Vyhláška vychází z požadavku Evropské unie (EU), která chce po členských státech, aby snížily svou energetickou náročnost o pětinu do roku 2020. Jednou z možností je podle EU stavba energeticky úsporných budov.

V Česku by se měly nároky na energetickou účinnost staveb zvyšovat postupně ve čtyřech krocích od roku 2013 až do roku 2021. "Státní správa půjde příkladem. Všechny její nové budovy budou muset mít téměř nulovou spotřebu energií už v roce 2019," uvedl ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek (ODS).

Podle ministra průmyslu musí Česko zvyšovat energetickou účinnost budov nejen kvůli finančním úsporám, ale také proto, aby si zajistilo energetickou bezpečnost.

-Tomáš Paták | MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 5.12.2022 Exchange s.r.o.

EUR 24,320 24,440
USD 23,020 23,200
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články