Česko si drží dobré hodnocení i přes politické kolísání

- Domácí autor: Redakce NašePeníze.cz

Politické události okolo české vlády v dubnu nemají podle mezinárodní ratingové agentury Fitch žádný dopad na ratingové hodnocení země "A+" se stabilním výhledem. Informovala o tom ve středu agentura Reuters.

Podle agentury Fitch tak bude mít současná vláda mnohem více práce s prosazování další rozpočtových škrtů a s fiskální konsolidací i s prosazováním různých dalších zákonů. Foto:SXC

Podle agentury Fitch tak bude mít současná vláda mnohem více práce s prosazování další rozpočtových škrtů a s fiskální konsolidací i s prosazováním různých dalších zákonů. Foto:SXC , zdroj: NašePeníze.cz

Agentura Fitch tak reagovala na fakt, že vláda Petra Nečase (ODS) ztratila ve sněmovně pohodlnou většinu 118 hlasů. V pátek dalo vládě důvěru ve sněmovně 105 poslanců.

Tato krize byla způsobena rozkolem ve Věcech veřejných (VV), kdy vicepremiérka Karolína Peake s částí poslanců VV ze strany odešla.

Podle agentury Fitch tak bude mít současná vláda mnohem více práce s prosazování další rozpočtových škrtů a s fiskální konsolidací i s prosazováním různých dalších zákonů.

Tagy: Česko hodnocení agentura Fitch