Český Avast Software míří na Wall Street

- Firmy autor: Redakce NašePeníze.cz

Český výrobce antivirů Avast Software se v příštím roce chystá na emisí akcií na burze v New Yorku. Firma chce úpisem získat dvě stě milionů dolarů a investovat je do rozvoje, napsala agentura Reuters.

Část cenných papírů vydá sama společnost a část pak připadne na akcionáře Avastu, Foto: SXC

Část cenných papírů vydá sama společnost a část pak připadne na akcionáře Avastu, Foto: SXC , zdroj: NašePeníze.cz

Jedna z nejznámějších českých softwarových společností míří na prozatím nespecifikovanou burzu v New Yorku. Podle informací Avastu už vyplnila registrační údaje pro americkou komisi pro cenné papíry (SEC) a najala si banky, které primární úpis akcií provedou.

Objem uvolněných akcií do volného obchodování na burze není prozatím znám, Avast by ale chtěl úpisem získat kolem 200 milionů dolarů. Výsledné číslo se ale ještě může změnit. Není ani jasné podrobné ocenění a časový rozvrh, kdy se český výrobce antivirů v New Yorku na burze objeví. Jisté je, že se s jeho akciemi bude obchodovat pod zkratkou „AVST“.

Část cenných papírů vydá sama společnost a část pak připadne na akcionáře Avastu. Mezi ně patří investiční fond Summit Partners, který v loňském roce ve firmě koupil minoritní podíl ve výši 100 milionů dolarů. Kolik procent z celkové hodnoty společnosti to je, nechce vedení firmy specifikovat.

-Ondrej Fér | MED

Tagy: burza akcie firmy avast Avast Software wall street