Český podnikatel Bakala kupuje belgický cyklistický tým Quick Step

25. 11. 2010 – 21:45 | Firmy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Český podnikatel Bakala kupuje belgický cyklistický tým Quick Step
Tento krok má umožnit přestup mistra světa v cyklokrosu Zdeňka Štybara do belgického silničního týmu, Foto: Wikimedia.org, Tsui | zdroj: NašePeníze.cz

Český miliardář Zdeněk Bakala odkoupením podílu zajistil belgický cyklistický tým Quick Step nejméně na dva další roky, oficiální potvrzení informace by mělo následovat odpoledne. Zprávu přinesl ve čtvrtek server cyclingnews.

Zdeněk Bakala má poskytnout týmu dostatek financí do roku 2013, jméno stáje se však nezmění.

Tento krok má umožnit přestup mistra světa v cyklokrosu Zdeňka Štybara do belgického silničního týmu. Štybar v úterý potvrdil, že opouští stáj Telenet - Fidea a v Quick Stepu se chce věnovat cyklokrosu i silnici.

Devětačtyřicetiletý Zdeněk Bakala v devatenácti letech emigroval do USA, kde získal diplom na univerzitě v Berkeley, pak studoval finančnictví na Darmouth College. Založil a později prodal Patria Finance, jednu z největších investičních společností v České republice, vlastní podíl v uhelné společnosti OKD. V posledních letech investičně míří především na východ, jedná s těžařskými společnostmi v ruské oblasti Kuzbas a na Ukrajině. V roce 2006 Bakala získal podíl ve známém časopise Respekt, poskytl mu překlenovací úvěr ve výši 20 až 30 miliónů korun a tím jej zachránil od finančních potíží. Bakalovo jmění se údajně pohybuje kolem čtyř miliard korun. Díky manželství s bývalou Miss a nynější majitelkou licence na pořádání soutěží krásy v České republice Michaelou Maláčovou, s níž má tři děti, patří Bakala mezi mediálně nejznámější české multimilidardáře.

-Ivana Jakoubková,Mediafax

Kam dál?

- Ponikatel Bakal rozdělil mezi pravicové strany 28,5 milionu korun

- K nejbohatším lidem na světě patří kromě Kellnera také Bakala a Babiš

Kurzy

Kurzovní lístek: 13.8.2022 Exchange s.r.o.

EUR 24,340 24,420
USD 23,690 23,790
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články