Čeští miliardáři zbohatli, kteří to jsou?

5. 10. 2016 – 13:07 | Životní styl | red | Diskuze:

Čeští miliardáři zbohatli, kteří to jsou?
Ilustrační foto | zdroj: freeimages.com

Časopis Forbes představil tradiční žebříček nejbohatších Čechů. První místo v něm s přehledem obhájil miliardář Petr Kellner. Oproti loňském roku si ale polepšil o 35 miliard korun. Jeho majetek má hodnotu 255 miliard. Šedesátka nejbohatších Čechů ovládá majetek za 846 miliard.

Uplynulé měsíce byly pro české podnikatele úspěšné. Drtivá většina z šedesátky nejbohatších Čechů oproti loňsku zbohatla. Pomohl jim k tomu rekordní růst české ekonomiky. Nejbohatší Čech, majitel finanční skupiny PPF, si přilepšil o 35 miliard. Jeho majetek teď Forbes vyčíslil na 255 miliard korun.

Velkým skokanem je pak majitel fotbalové Sparty Daniel Křetinský. Tomu v žebříčku patří šestá příčka. Jeho majetek se skoro zdvojnásobil. Zatímco vloni měl majetek v hodnotě 13 miliard, letos to je již 22 miliard! Křetínský je jedním z nejmladších miliardářů v žebříčku Forbesu.

Ministr financí Andrej Babiš, který vlastní zemědělsko-potravinářský holding Agrofert, si oproti loňsku polepšil o šest miliard a drží druhou příčku. Jeho majetek vyčíslil Forbes na 70 miliard. Na třetího nejbohatšího Čecha, majitele investiční společnosti KKCG Karla Komárka, se dotáhl realitní magnát Radovan Vítek. Oba podle Forbesu disponují jměním v hodnotě 49 miliard.

Nejbohatší češi

Dcera Karla Komárka Jitka Cechlová Komárková je jedinou ženou v žebříčku 60 nejbohatších Čechů. Společně s manželem Alešem Cechlem ovládá strojírenskou firmu Bonatrans, která získává z celého světa zakázky na dodávku kol pro vlaky.

Nejstaršími miliardáři v žebříčku jsou Vlastislav Bříza a Ludvík Karl. Oběma je rovných 70 let. Bříza má podle Forbesu majetek v hodnotě necelých 4 miliard a patří mu 47. příčka. Ovládá rodinný holding Koh-i-noor. Majitel fotbalového Liberce a podnikatel ve sklářství Ludvík Karl je v žebříčku nováčkem. S majetkem v hodnotě 2,8 miliard obsadil 55. místo.

Ještě za studia začal své obchodní impérium budovat nejmladší miliardář v žebříčku, třiatřicetiletý Michal Zámec. Patří mu eshop s kosmetickými produkty Parfums.cz a majetek v hodnotě 2,5 miliard a 58. místo v pořadí šedesáti nejbohatších Čechů.

Zdroje:
Forbes, MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 2.3.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,270 25,350
USD 23,320 23,420
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články