Cestovní ruch do ČR ve druhém čtvrtletí přivedl 33,9 miliardy korun

7. 9. 2010 – 15:07 | Domácí | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Cestovní ruch do ČR ve druhém čtvrtletí přivedl 33,9 miliardy korun
Příjmy ČR ze zahraničního cestovního ruchu se ve druhém čtvrtletí zvýšily o 8,1 procenta, Foto:SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Zahraniční turisté utratili ve druhém čtvrtletí v České republice 33,9 miliardy korun, což bylo o 8,1 procenta více než ve stejném období předchozího roku. V úterý o tom informovala agentura Mag Consulting.

V druhém čtvrtletí roku 2010 přijelo do hromadných ubytovacích zařízení v ČR o 4,5 procenta více zahraničních turistů, než ve stejném období předchozího roku. Počet jejich přenocování se meziročně zvýšil o 3,3 procenta. I přes mírně se snižující ceny celkový objem příjmů ze zahraničního cestovního ruchu ve druhém čtvrtletí vzrostl.

Výdaje na zahraniční cestovní ruch dosáhly ve druhém čtvrtletí 17,9 miliardy korun, což bylo o 3,4 procenta méně než ve stejném období předchozího roku.

„Pokles výdajů v druhém čtvrtletí má strukturální charakter a odráží obavy domácností ze snižování disponibilních příjmů a růstu životních nákladů. Ty jsou podpořeny jak důsledky ekonomické krize, tak očekávanými dopady ekonomických reforem,“ uvedl pro Mediafax analytik společnosti Mag Consulting Jaromír Beránek.

Pokles výdajů na zahraniční cestovní ruch podle Beránka do určité míry souvisí s úspěchem marketingových aktivit na podporu domácího cestovního ruchu, jako je například projekt agentury CzechTourism „Kudy z nudy“, či aktuální kampaň „Dovolená v Česku – to letí!“

-Jan Otava, Mediafax

Kurzy

Kurzovní lístek: 25.5.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,610 24,710
USD 22,700 22,840
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články