Cetelem začíná vydávat čipové karty

- Tiskové zprávy autor: Redakce NašePeníze.cz

Společnost Cetelem se rozhodla připojit k většině bankovních institucí a od března 2009 začne vydávat nové kreditní karty opatřené čipem. Ty zajistí zejména větší bezpečnost a komfortnější a rychlejší platby.

Cetelem

Cetelem,zdroj: NašePeníze.cz„Čipové karty bereme jako základ pro budoucí rozvoj celého našeho karetního portfolia. Plánujeme využít mnohé výhody, které tato technologie umožňuje. Ať už se jedná o autentizaci, věrnostní systémy či bezkontaktní platby“, uvedla Ing. Gabriela Pithartová, ředitelka Správy marketingu a komunikace. „I když jsou s čipovou kartou a jejím vývojem spojeny několikanásobně vyšší náklady oproti stávajícím kartám, věříme, že se tato investice vyplatí. Navíc naši klienti tuto změnu v nákladech na kartu nepocítí, čipová karta pro ně nebude znamenat žádné vyšší měsíční poplatky spojené s jejím vedením“, doplnila G. Pithartová.                    

Nová čipová technologie kreditních karet podle standardu EMV (zkratka karetních asociací Europay, MasterCard a VISA) přináší jejich držitelům oproti kartám s magnetickým proužkem hned několik inovativních prvků. K těm nejdůležitějším patří posilování bezpečnosti a urychlování plateb na terminálech. Zároveň se u čipových karet snižuje i pravděpodobnost jejich zneužití a padělání.

Tagy: půjčka peníze finance rozpočet pojištění hotovost úvěr tiskové zprávy